Võistlust Kodu Kauniks korraldab viieteistkümnendat aastat ajakiri Kodu & Aed. Lisaks aasta kodu ja aasta aia tiitlitele jagati sponsorite abil välja 12 teist preemiat.

Ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja Piret Veigel: „Ajakirja ja sponsorite missiooniks on konkursi kaudu toetada Eesti omanäolise kodu- ja aiakultuuri arengut. Oleme 15 aasta jooksul tutvustanud konkursi raames 175 kodu ja 163 aeda — muljetavaldavates arvudes kajastub üks Eesti kodu- ja aiakultuuri värvikas, õnnelik ja õitsev peatükk. Oleme siiralt tänulikud kõigile, kes on olnud nüüd ja edaspidi valmis oma saavutusi teistega jagama!“

Huvi võistluse vastu on olnud läbi aastate püsiv, ka tänavu osales konkursil ligi 100 kodu ja aeda, auhindu jagati 20 000 euro väärtuses. Võistlusel hinnati võrdselt otstarbekust, asjakohasust ja esteetilist tulemust, esile tõusid jätkusuutlikult heakorrastatud ning loominguliselt viimistletud kodud ja aiad. Ajakirja Kodu & Aed toimetajatest ja sponsorite esindajatest koosneva žürii tööd juhendasid valdkonniti sisekujundaja Sirje Kadalipp ja aiandusspetsialist Eneli Käger.

Võidukodud ja -aiad


Aasta aed • 2500 € Bauhof
Iris ja Väino Rajasaare on aastate jooksul kujundanud oma koduõuest tähelepanuväärselt kauni aia. Järvakandi aleviaias põimuvad maaliliselt taimede vormid ja värvid, siin on hubaseid istumiskohti, sidus kujundus ning eeskujulik hooldus.


Aasta kodu • 2500 € Swedbank
Anna Lutteri ja Algo Eskla kodu Harjumaal Kurtna külas kahekordse kortermaja kolmetoalises korteris tõuseb esile kui põhjalikult läbi mõeldud tervik, kus pere enda nutikalt kavandatud ja eeskujulikult teostatud ideed lisavad kodule nii vajalikke lisapanipaiku kui ka aitavad sama katuse all edukalt õmblusfirmat hallata.


Aia eripreemia • 600 € kinkekaart Fiskarsilt
Perekond Roosi aias Kõrkkülas Saaremaal pälvisid žürii tähelepanu taluõue pärandmaastiku hoidmine, otstarbekas kujundus, kaunid püsikupeenrad ning rikkalik ja hästi hooldatud hostade kollektsioon.


Aia eripreemia • 600 € kinkekaart Fiskarsilt
Karin Peebu kasvatab Risttee talus Viljandimaal taimi nii botaanilisest huvist kui ka selleks, et katsetada ja tutvustada enda poolt müügiks kasvatatud taimede nägu ja tegu. Suurt ja liigirohket taluaeda sisutavad põnevad peenrad ning kauneid taimi jagub aiapiirdest väljapoolegi.


Aia eripreemia • 300 € kinkekaart Fiskarsilt
Ralf Rammul ja Sandra Raav kujundasid oma tillukese Tallinna koduõue täiesti ehtsa troopikaaiana, kus kasvavad palmid ja banaanid. Põnev idee ja pühendumine võimaluste otsimisele väärivad äramärkimist!


Aiakultuuri edendamise auhind • 1000 € kinkekaart Bauhofilt
ÜLLE GRIŠAKOV on aastaid praktiseerinud maastikuarhitektina firmas Kivisilla OÜ ning ühtlasi andnud õppejõu ja koolitajana edasi oma teadmisi aedade ja ühiskondlike ruumide kujundamisel. Kogenud maastikuarhitektina on ta kujundanud moodsaid koduaedu, aga ka mõisaparke ning linnade haljasalasid.


Parim noore pere aed • 1200 € Selteret
Maiken Tasa ja Lauri Kuktalu noor koduaed Laagris on kujundatud oma pere rõõmuks ja vajadusteks. Siin on arvestatud nii laste mängulusti kui vanemate mõnusa ajaviitmise võimalusi. Taimestuski järgib aia üldisi funktsioone ning ilumeelt.


Parim maastikuaed • 1500 € Husqvarna
Vääna jõe loogelisele ning ajutiste üleujutustega kaldale on perekond Graubergi käe all sündinud maastikutundlik aed. Hea kujundus seob oskuslikult reljeefse metsase ala ilutaimede ning muutuvate veeoludega, jättes koduaias ruumi ka erinevateks tegevusteks.


Parim vannituba • 1000 € Gustavsberg

Kertu Lääne ja Rauno Troosti Pelgulinnas asuva 1920. aastate kortermaja kahetoalisse korterisse noorte endi poolt rajatud väike pesuruum tõuseb esile isikupärase materjalivaliku ning sisustuslahenduste poolest: šabloonidega kaunistatud seinaplaadid kõrvuti robustse valgeks värvitud tellisseinaga, mida täiendavad sobiv nüüdisaegne sanitaartehnika ja korrastatud vanamööbel.


Parim värvilahendus • 1500 € Vivacolor
Made Pandise ja Teet Raie oma kätega ehitatud ja kujundatud kahetoalises kodus Tallinna 1950. aastate kortermajas on sisustust läbivaks ja ühendavaks tooniks killuke kollast. Seda on doseeritud oskuslikult, et muuta kodu säravaks ja hubaseks: rõõmsat tooni on nii välisuks, köögi tööpind kui ka mööblidetailid jt sisustusesemed.

Publiku lemmikkodu • 1500 € Endover Kinnisvara
Kertu Lääne ja Rauno Troost on Pelgulinnas asuva 1920. aastate kortermaja kahetoalisse korterisse rajanud oma kätega hubase, leidlike sisustuslahenduste ja isikupäraste detailidega kodu. Isetehtud valgustid, nagid ja riiulid muudavad noorte esimese pesa tähelepanuväärseks ning kordumatuks.

Põhjamaine kodu • 1000 € Hemtex
Anu Tammiste ja Tormi Reinsoni Tartu Supilinna uues kortermajas asuv katusealune kolmetoaline kodu on kujundatud põhjamaiselt valgeks, millele lisavad kontrasti mustvalged detailid ja soojust hele puit.


Stiilne kodu • 1000 € Iittala
Perekond Sikkali maakodu Läänemaal on rajatud mere lähedust ja pere vajadusi silmas pidades. Vanade ja uute materjalide meisterlik ühildamine lisab uuele majale soojust ja isikupära, valgete ja hallide toonide kasutamine tõstab esile oskuslikult valitud mööbli ja sisustusdetailid.


Veesilma eripreemia • 300 € Selteret
Suurele kallakuga krundile hoolega rajatud veesilm on Annika Varuski ja Urmas Lehiste Võrumõisas asuva aia keskpunkt. Omanäoline lahendus on välja mängitud korrektse töö ja valitud taimestusega.

  • Kodu kauniks 2014 finalistidele saad pilgu heita SIIN.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid