FOTOGALERIID: Kaks omanäolist suvetuba — väliköök ja puhkenurk
Tisler Rainis Paabuti mehine väliköök jõe ääres
See tore väliköök ja istumisnurk asub Jõelähtme vallas Jägala jõe ääres. Väliköögi ja sealse mööbli ehitas tisler Rainis Paabut. Trofeed ja kopranahad toolid räägivad selget keelt, et peremehe suur kirg ja hobi on jahipidamine. Puhkenurka ehitama hakates olid olemas vaid seinad, ülejäänu sündis peremehe soovil ja Rainise kätetööna.
Väliköögi pealtnäha päevinäinud ja vana ilmega puidust mööbel, sh kööginurk, lauad-toolid ja isegi prügikast on ehitatud tegelikult täiesti uuest, poest ostetud lauast. Puidu vanandamise kunsti valdab Rainis suurepäraselt, nii et kogu mööbel näib olevat ajatu. Tõsi, eks tuul, päike ja niiskus on sellele kõvasti kaasa aidanud. Ümmarguse kujuga ahju ehitas samuti Rainis. Väliköögi seinad krohvis kindakrohviga. Suur söögilaud on kokku pandud kahest tükist. Südametega toolid on tehtud lastele, nende järgi sai ka ehitis nimeks “Kolme karu pubi”.
Jahimehestiilis väliköök “Kolme karu pubi” on suvel kodu südameks. Suured puud annavad tuulevarju, samas on koht päikeseline ja avar.
Vanakraamipoe Milla omanik Maigi Lubi ja tema kingituseks saadud puhkenurk
Tartu vanakraamipoe Milla omanik Maigi Lubi on õnnelik naine, sest sai abikaasalt kingituseks imekauni puhkenurga. Maigi valis pastelsed toonid, kangad ja mööbli ning kujundas selle mõnusaks suviseks puhkekohaks.
6 nõuannet istumisnurga rajamiseks
1. Enne kui puhkeala või istumisnurka rajama asute, tasub läbi mõelda, milleks seda kasutama hakatakse. Kuulake ka teiste pereliikmete soove. Istumisnurka ei tasu kunagi rajada maja põhjaküljele. Tavaliselt selgub kõige õigem koht alles praktikas.
2. Joonistage asendiplaan, mõelge läbi jalgteed, pinnasekattematerjal, valgustus jne.
3. Hinnake planeeritava istumisnurga maapinda, vajadusel mõelge läbi ka sademete äravool, pinnase tasandamine, sillutusmaterjal ja selle paigaldamine, jne. Koostage ostunimekiri vajalikest materjalidest ja tehke kalkulatsioon.
4. Kui te ei soovi võõraid pilke, eraldage puhkeala heki või ronitaimedega. Esialgu saab seinteks kasutada ka lihtsamaid piirdeid — võrke, kõrkja-, bambus- või pajuvitsamatte vms.
5. Säilitage looduslähedus ja avarus, et säiliks vaade aiale või ümbritsevale loodusele.
6. Kui soovite vihma ja päikese eest kaitsvat varikatust, siis pidage meeles, et see peab vastu pidama nii tuultele ja tormidele kui ka lumele.
- Osta suvine Maakodu poest või telli ajakiri SIIT.