Puit on maailma üks vanemaid ehitusmaterjale, mis on kasutusel olnud alates vanemast kiviajast ning on läbi ajaloo mänginud inimeste elus suurt rolli. Oleme taasavastamas selle võlusid, sest puit on tugev, kuid samas kerge, tervisele ohutu ja hubasust loov element majapidamisse.
Muidugi paneb see tootjaid mõtlema uute põnevate tootelahenduste peale.

Parketilaudu on võimalik seinale seada tänu kinnitustõmmitsatele, mis teevad kinnituse hõlpsaks. Laudade valik on lai nii puiduliigi, viimistluse kui ka laiuse poolest ning paigaldada võib neid nii horisontaalselt, vertikaalselt kui ka diagonaalis — kuidas iganes süda lustib!

Laheda efekti saavutab ka kalasaba mustriga, mis nõuab küll üksjagu täpsust ja aega, kuid tulemus on kahtlemata seda väärt!

Lisaks puidule on populaarsed puidu imitatsiooniga siseviimistlusmaterjalid. Viimasel paaril aastal on oma tähelennu teinud puidumustriga keraamilised plaadid, mida saab paigaldada nii põrandale kui ka seintele ning mis on äärmiselt vastupidavad.

Et luua harmooniline ja looduslähedane keskkond vannituppa või miks mitte ka teistesse eluruumidesse, siis on keraamilised plaadid heaks valikuks. Keraamiliste plaatide disainid on inspireeritud Skandinaavia loodusest. Rõhku on pandud nii visuaalsele poolele kui ka pinnaviimistlusele, kuna valikus on reljeefsed ning tõetruude oksakohtadega disainid.

Keraamilised plaadid on suvel mõnusalt jahedad, kuid talvel hoiavad endas hästi sooja, peale selle on nad vettpidavad ja praktiliselt kulumiskindlad. Puidumuster on paljudes kohtades ehk ootamatu, kuid passib skandinaavialiku helge stiili juurde ideaalselt ja on hea täiendus muidu lihtsale sisekujundusele.

Kui hing ihkab ka linnakorteris millegi maalähedasema järele, siis miks mitte rakendada üht eelnevalt tutvustatud variantidest. Ei ole vahet, kas kasutada koduviimistluses laminaati, naturaalset parketti või hoopistükkis keraamilist plaati, selge on see, et tänapäeva tehnoloogia on niivõrd arenenud, et aina raskem on neid naturaalsest puidust eristada. Küll aga tuleks jälgida materjali omaduste sobivust interjööriga.

Mis muud kui julget pealehakkamist ja fantaasialendu!
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid