1. Tõeliselt šikk — marmorist ja vasest küünlahoidja “Tulepurikas”. Valhalla

Eestimaise disainibrändi Valhalla Factory tootevalikusse on lisandunud Itaaliast pärit šiki hallikasvalge Carrera marmori jääkidest valmistatud pikkadele küünaldele mõeldud küünlahoidja “Tulepurikas”.

Kolmele pikale küünlale disainitud lihtsa joonega Tulepurika vasksed küünalde fikseerijad hoiavad küünlad turvaliselt oma pesades ning eraldavad marmoraluse ja küünla visuaalseks tervikuks . Marmoraluselt peegelduvad küünlaleegid loovad erilise kameeleonliku tulekuma. Küünlaalusele sobivad klassikalised valged küünlad, hallikarva küünlad, kuid miks mitte ka nude tooni heleroosad küünlad.

Valhalla Tulepurikaga, aroomiteraapiliste lõhnaküünalde ja teiste sisustusaksessuaaridega saab tutvust teha värskelt avatud jõuluaegses Valhalla pop-up poes Telliskivi Loomelinnaku esimese korruse kaubatänaval.


Valhalla Factory tooteid saab soetada veebipeost ja disainilaatadelt, mille info on kättesaadav Valhalla Facebooki lehel.

2014. aasta Bruno disainiauhinna autoridisaini kategoorias osutus Stella ja Nicki loodud MALE moodnekodu.ee lugejate lemmikuks. MALE on stiilne aksessuaar igasse malesõbra koju. Vaata lähemalt SIIT.

Ene Raud on ka 2014. aasta SÄSI nominent.

“Vägilane” joogitopsid
Igal vägilasel peaks olema oma väike “Vägilane”, et saaks kosutavat jõujooki rüübata ja teiste vägilastega liitu sõlmida.

“Linnupete” suupistelusikad
„Linnupete lusikad” said alguse Saaremaal, kodutalu viljapõldude veerel — kunstniku visandid kaera habrastest viljapeadest on aluseks lusikate vormile.
Eesti rahvausundis tähendab linnupete toitu või leivapala, mis tuli rändlindude kevadise saabumise ajal süüa hommikul enne majast väljaminekut, sest muidu lind, keda sel kevadel esmakordselt kuuldakse „petab ära”. Linnupette võtmine on maagiline toiming, eesmärgiga neutraliseerida linnult inimesele vahendatavat halba mõju.
Lusikaid on arendatud professionaalsete kokkade arvamuste põhjal ja toodet on testitud restorani keskkonnas. Esmased lusikad on saanud teise äramärkimise Eesti Disainerite Liidult konkursil “Väike Asi 2012”.

Kausid “Maitse maagia”
Inspireeritud tuulest, kaljudest ja merest. Mäng kontrastidega.

Toodetega võimalik tutvuda www.eneraud.com

TRIO vildikorvid
Saadaval kolmes erinevas mõõdus nii komplektina kui ka ühekaupa. Korvid on valmistatud kahekordsest villasest tööstusvildist, sangad on naturaalsest nahast. Omavahel saab kombineerida kolme vilditooni ning kahte sangavärvi.

TIKITUD AEG on materjali salvestatud tähenduslikud ajahetked. Pilkupüüdev ruumiaksessuaar, lisaväärtusena praktilisus. Kella plaat on tikitud kasevineerist alusele ja viimistletud loodussõbraliku puuvahaga. Suure kella puhul on kasutatud tikandiks villast lõnga, väikese kella tikandimaterjal on nailon. Valikus on erinevad värvid. Kella on võimalik installeerida seinale või toetada lauale.

Jȏulude eel on ühendanud oma ideed kaks eestimaiset brändi Pillow & Pillow ja Lucky Laika ning selle tulemusena on valminud uus ja põnev patjade kollektsioon Lucky Laika. Nagu brändi nimi Lucky Laika ütleb, püüame me luua ja tuua inimesteni õnnetunnet läbi oma toodangu.
Pildid patjadel on Vanasõnade sarjast ning on tabavate nimedega nagu “Julgete päralt on maailm”; “Kõht täis, meel hea”; “Hirmul on suured silmad” jne.

Padjakatted on valmistatud eriliselt läikivast satiinist, kahes mõõdus 40x40 ja 40x60 cm ning kuue erineva pildiga. Toodetega saab tutvuda kodulehel pillowandpillow.com


Siit leiab meelepärast igaks puhuks. Hedwig on keraamikale kauni väljundi leidnud. Vaata Hedwigi Töötuba Facebookis.

Tassialuse materjalina on kasutatud kasevineeri, viimistletud linaõliga. Tassialuse mõõt on 90x90 mm, paksus 3 mm. Kuumaaluse mõõt on 140x140 mm, paksus 6 mm. Materjalina kasutatud kasevineeri, viimistlusena linaõli.

Kõik Tisain Stuudjo esemed on tehtud jääkidest või vähemalt sisaldavad jääke. Taaskasutus on moes ja mida kõike jääkidest ära ei tee!

Vinüülkauss.
Ülearuseks muutunud vinüülplaatidest saab kommidele kenad kausid teha.

Seinakell.
Õhukestest spoonilehtedest laseriga välja lõigatud kujundid kella sihverplaadil näitavad aja kulgemise kiirust. Pole siin aega oodata midagi, aeg on minna.

Lõikelauad.
Üks enim kuritarvitatud köögiriist. Vaikselt kannatavad nad teravate nugade kraapimist oma seljal. Nad on nii tavalised, et me ei pane neid oma igapäevastes toimetamistes tähele. Aga eks te proovige saia ilma lauata lõigata.

Nagi.
Lusikaid ja kahvleid saab kasutada nagide tegemiseks. Sinna on siis hea hambaid varna riputada — dieedipidamiseks igati kasulik tehing.

Veinikiik.
Veinikiiged on sellised lõbusad veinihoidikud, mis justkui eiraksid gravitatsiooni. Pistad pudeli sisse ja hõljub.


3D disainer Helena on kanda kinnitanud Londonis, kus ta suurema osa oma loomingust elule puhub. Meile jäi silma tema loodud köögitarvikute sari. Praktiline ja kelmikas samal ajal!

Kas saab veel midagi mõnusamat olla, kui tõmmata endale talveõhtul ümber kauni disainiga pleed… Mare Kelpmani loodud pleedid kollektsioonist Warm Up Home pakuvad nii silmailu kui ka sooja. Vaata lähemalt kodulehelt.

Transformer
See võib olla vaas, küünlajalg või koogialus, see on Transformer. Puidust Transformer on Eesti kodusisustuse ja aksessuuaaride kaubamärgi Varm Country disain. Kollektsioonis on 6 erinevat detail neljas värvivalikus. Detaile hoiavad koos magnetid, ikka selleks, et saaks transformeeruda vastavalt vajadusele või tujule.


Kollektsiooni pilgupüüdjaks on siiditrükis käsitsi puidule trükitud mustritega koogiplaadid, mille autoriks on Soome disainibüroo Muovo.

Pimedal ajal on mõnus onni pugeda — koos perega veel toredam. Tipitiri mängutelk Jeans on moodne leid laste tubadesse, mis sobitub pea igasse interjööri. Ajatu tume teksakangas on tipi jaoks julge, samas praktiline valik. Tipil on kaherealised õmblused, metallist needid ja nööbid nagu klassikalistel teksadel. Tipi saab lihtsasti üles panna ja lahti võtta, millal vaid selleks tuju tuleb. Mängutelk on piisavalt suur, et iga pereliige saab seal soovi korral veidi rahu leida. Tipitiri kõik tooted valmivad Eestis. Vaata ka www.tipitiri.ee.

Lahedad, kas pole! Ehk leiab neist mõni tee sinu kingivalikusse!