Kaalukasse otsustajateringi kuuluvad Elissa Bloom (USA), Tania De Bruycker (Belgia), Paolo Favoretto (Itaalia), Michael Dumiak (USA, Saksamaa), Heikki Zoova (Eesti).

Tootedisaini auhind BRUNO antakse parimale disainilahendusele kahes kategoorias: PARIM TÖÖSTUSDISAIN ja PARIM AUTORIDISAIN. Tööde puhul hinnatakse uuenduslikkust; esteetilist ja konstruktiivset lahendust; funktsionaalsust; perspektiivset tootmisvalmidust; kasutaja- ja keskkonnasõbralikkust. Mõlema preemia suurus on 4500 €.

Preemiaid jagatakse Disainiöö raames toimuval „Eesti Disainiauhinnad 2014“ pidulikul galal 26. septembril Lilleküla jalgpallihallis, kus antakse veel üle auhinnad graafilise ja veebidisaini, teenusedisaini ja noorte disainerite kategooriates.

Disainiauhinna välja andmisega soovib Eesti Disainerite Liit väärtustada disaineri ametit ja demonstreerida disaini potentsiaali ettevõtluses ja avalikus sektoris. Tootedisainiauhinda BRUNO antakse välja alates 2006. aastast. Auhind on nime saanud Eesti disainihariduse rajajaja BRUNO Tombergi järgi. Eesti Disainiauhindu annab välja Eesti Disainerite Liit koostöös Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga.

Nominentide seast:
Mihkel Güsson. Shaka Weather Station.
Shaka Wind Meter ja Shaka Weather Station on uut tüüpi ilmasensorid, mis ühilduvad nutiseadmetega ja muudavad need kaasaskantavateks ilmajaamadeks. Mõõtmistel saadud info kogutakse ja seda saab jagada teiste kasutajatega. Selline kasutusviis loob uut tüüpi ilmavõrgustiku, mis põhineb väga erineva taustaga kasutajate kogutud infol.

Raili Keiv. Portselan kohtub betooniga. 1955.–1970. aastate Tallinna kohvikukultuurist inspireeritud serviis. Betoon, mis seostub paljudele eelkõige mastaapse arhitektuuriga, on seekord leidnud koha kohviserviisi osana. Industriaalne betoon astub siin dialoogi õrna ja peene portselaniga.

Impulsiks kujunesid Eesti Filmiarhiivist pärit meeleolukad fotod 1955.–1970. aastate Tallinna kohvikuinterjööridest. Katsetuste baasil arenes kohvikumeeleolust inspireeritud serviis. Betooni ja portselani ühendamise mõttest kasvas välja kaks erinevat sarja: kohvikann koos tassidega ning eksperimentaalsed betoonkandikud, milles kasutati vanu portselannõusid.

Marilyn Piirsalu. Iste Päevakoer
Istme ja lamamisasemena kasutatav käsitöövildi detailidest tekstiilobjekt. Iste on täidetud polüesterkiust sisupatjadega, mis on eemaldatavad. Toote valmistamisel kasutatakse oü Feltmill tootmisjääke, mis sünnivad käsitöövildist toodete kõrvalproduktina.