SISU kui värske sisearhitektide sümpoosion otsib uusi vaatenurki ning lähenemisviise kasutajakeskse, emotsionaalse ning funktsionaalse ruumi loomisel. Diskuteeritakse sisearhitektuuri eriala olemuse üle laiemalt, mille tõttu on sisearhitektide liit kutsunud teoreetikuid erinevate ülikoolide akadeemilisest maailmast kõnelema teooria ja praktika võimalikust dünaamikast ning õppeprotsessi arengusuundadest akadeemilisel haridusmaastikul.

Sümpoosioni ühe eestvedaja, sisearhitekti ja EKA doktorandi Tüüne-Kristin Vaikla sõnul on soov korraldada mõttetalgud ja luua erinevaid arutelusid ning diskussioone sisearhitektuuri kaasaegse olemuse üle nii praktikute, akadeemikute kui ka laiema üldsuse vahel. “Läbivaks teemaks on teooria ja praktika omavahelised seosed nii sisearhitektuuris kui ka arhitektuuri- ja disainivaldkonnas laiemalt,“ toob Vaikla välja sümpoosioni tähtsamad märksõnad. Tema sõnul räägitakse arhitektuurist ja majadest — kust algavad ja kus lõpevad sisearhitekti töömaa piirid avalikus ja privaatses ruumis, kust läheb arhitektuur üle siseruumiks ja vastupidi?

Sümpoosionil astub üles rahvusvaheline, tuntud ja tunnustatud professionaalide seltskond: RMIT Arhitektuuri- ja Disainikooli Sisearhitektuuri osakonna professor Suzie Attiwill (Austraalia), Euroopa Sisearhitekide Nõukogu (ECIA) president Joke van Hengstum (Holland), KU Leuveni ülikooli doktorant, sisearhitekt Tom Callebaut (Belgia), Jüri Kermik Brightoni Arhitektuuri- ja Disainiülikoolist (Inglismaa), Chalmersi Tehnikaülikooli arhitektuuriprofessor Morten Lund (Rootsi),  Hollandi Sisearhitektide Liidu esimees Peter Dautzenberg ja maailmakuulsad praktikud Ro Koster, Ad Kil (Holland), Eesti sisearhitektid Margit Aule, Margit Argus, Eero Jürgenson, Ville Lausmäe, Hannes Praks ja Tüüne-Kristin Vaikla ning Martin Samm Lätist.

Ettekannetele lisaks toimub sümpoosionil ka kaks ümarlauda, millest esimesel arutletakse sisearhitekti identiteedi üle ning teise läbivaks teemaks on sisearhitekt ja ehitatav keskkond.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimehe Urmo Vaikla sõnul on sellise rahvusvaheliselt kõrgetasemelise sündmuse korraldamine ning üle maailma sisearhitektuuri valdkonnas tegutsevate teoreetikute ja praktikute toomine Eestisse suur väljakutse. “Eesmärk on tõsta Eesti Sisearhitektide Liit rahvusvahelisele kaardile, rohkem suhelda kolleegidega mujalt maailmast, vahetada kogemusi ja arutleda aktuaalsetel teemadel,“ selgitab Urmo Vaikla.

Sümpoosioni ametlik osa — ettekanded ja mõttekojad  toimub kolmapäevast reedeni (11.—13. juuni) Kanuti Gildi SAALis. Avapäeval, 11. juunil toimub Helena Tulve juhendamisel heli- ja ruumiteemaline töötuba ning ringkäik mööda tunnustatud sisearhitektuuriga Tallinna objekte.

Sümpoosioni raames näidatakse ka Living Architectures uut filmi “25BIS”, mis esilinastub värskelt Veneetsia arhitektuuribiennaalil.
Rahvusvaheline sümpoosion “Sisearhitektuur — teooriast praktikani” (Interior Architecture — Dynamics of Theory and Practice”) toimub 11. — 14. juunil 2014 Tallinnas, Kanuti Gildis SAALis. Korraldaja on Eesti Sisearhitektide Liit.

Filmi “25BIS” treiler