Messi Ehitus ja Sisustus projektijuht Anders Urbeli sõnul on mõlemad valdkonnad tihedalt seotud ja nende ühendamine messil annab külastajale parema ülevaate. „Sisustamise peale peaks tegelikult mõtlema juba ehitamise ajal. See, et mõlemad teemad messil esindatud on, aitab inimestel kergemini otsuseid teha,“ ütles ta.

Uudsed köögilahendused, käsitööna valmistatud mööbel, nutikad kodulahendused ning disainielemendid ja viimistlusvahendid on messi sisustuse poole märksõnadeks. „Ühed põnevamad väljapanekud on Made in Hyperborea disainiala ja Tartu Loomemajanduskeskuse ala, kuhu on koondunud kohalikud disainiettevõtted,“ tutvustas projektijuht messi sisu. „Värskeid ideid kodu sisustamiseks saab siit kahtlemata.“

Ehituse valdkonnast on messil esindatud teemad alates küttest, ventilatsioonist ja elektrist ning lõpetades ehitusmaterjalide ja tehnikaga. Uudistoodetena on messil näiteks klaasplastarmatuur, mis on tugevam ja kergem kui metallist analoog, Metabo tööriistades kasutusele võetud maailma võimsaim aku ja kaubamärgi Icynene vahtisolatsioon, mille Eesti esmaesitlus toimub just Tartus.

Viimased aastad on näidanud, et üha rohkem tullakse messile küsima professionaalset nõu konkreetsel teemal — oma ala tippspetsialistid vastavad kõigil kolmel päeval messikülastajate küsimustele. Kõneldakse teemadel nagu energiasäästlikkus, ventilatsiooni- ja küttelahendused, elektrituru avanemine, korterelamute renoveerimine, LED-valgustite kasutamine jne.

„Eriliselt hea meel on selle üle, et eelmisel aastal populaarseks osutunud seminarid on tänavu saavutamas konverentsi mõõtmeid. Kel vähegi tahtmist, siis kõik kolm messipäeva on võimalik hommikust õhtuni seminaridega sisustada,“ rääkis Urbel. „Spetsialistid räägivad põnevatel teemadel. Soovitan enne üritust messi kodulehelt kava uurida ja end varakult kuulajaks registreerida.“

Mess Ehitus ja Sisustus toimub AS Tartu Näitused messikeskuses 17.-19. oktoobrini. Messi info ja programm www.ehitusmessid.ee.

Pika traditsiooniga Tartu ehitusmess avab tänavu uksed juba 19. korda.

Jaga
Kommentaarid