Võistlustööde esitamise tähtaeg on 10.10.2013, võitjad kuulutatakse välja 15.10.2013.

Läänemere Kunstipark hakkab paiknema Pärnus Pärnu jõe vasakkaldal, kesklinnas paineva ainsa autosilla, ajaloolise Suursilla vahetus naabruses. Esialgsete plaanide kohaselt hakatakse kunstipargis eksponeerima mereriikide rahvakunsti ja kutseliste loojate meistriteoseid. Esindatud on 10 meie ühise mere kallastel asuvat maad: Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Poola, Saksamaa, Taani, Rootsi ja Soome koos autonoomse Ahvenamaaga.

Arhitekt Jaak Huimerindi idee järgi peaksid paviljonid olema laevad või veesõidukid ning konkursi tingimuste kohaselt ehitatakse ujuvpaviljonid mobiilsetena, et külmade saabudes saaks neid pukseerida Talvesadamasse.

“Meile hakkas paviljonide vee peale minemise mõte meeldima, sest kuna tegu on Läänemeremaade ühise teemapargiga, sobivad meri ja jõgi selleks suurepäraselt. Kui näitusepaviljonid on mobiilsed, saab neid vajadusel transportida ka Kihnu, Haapsallu või isegi Riiga ning see annab väljapanekule lisaväärtuse,” rääkis Uue Kunsti Muuseumi SA juht Mark Soosaar, kes on Läänemere Kunstipargi ideed koos mõttekaaslastega arendanud juba pikka aega.

Plaan on rajada Läänemere Kunstipark kahes osas. Maapealne osa, kus asuvad üldkasutatavad hooned, ja veepealne osa, kus asuvad kümme rahvuslikku ujuvpaviljoni. Visioonikonkursi raames tuleb leida nii ruumiline lahendus Pärnu jõe vasakkaldal asuvale, Suursillast ülemjooksu poole jäävale pargile ning garaažide ja ajaloolise graniitkai alale kui ka esitada kuival maal asuva peahoone arhitektuurne eskiislahendus ja välja pakkuda vees asuva ühe näidispaviljoni eskiis.

“Kunstipargi eesmärk on kujundada Pärnus välja jõe- ja merelinnale iseloomulik miljöö, kus pargimiljööle sekundeerivad vee peal ujuvad näitusepaviljonid. Kunstipargi projekt elavdab Pärnu Kontserdimaja ja jõe vasakkalda vahele jäävat ala ning on atraktiivseks visiitkaardiks Pärnusse saabujatele,” lausub žürii liige, arhitekt Indrek Näkk.

Ideekonkursi korraldaja on SA Uue Kunsti Muuseum koostöös Pärnu Linnavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liiduga.

Võistluse preemiafondi suurus on 12 000 eurot, millest esikoha preemia on 5000 eurot, teine ja kolmas koht vastavalt 2000 ja 1000 eurot ning lisaks antakse välja kaks ergutuspreemiat.

Võistlustingimustega saab tutvuda aadressidel: www.mona.ee ja www.arhliit.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid