Aastaid Soomes resideerunud pere otsustas oma uue kodu ehitada just sellesse 623 m2 suurusesse pooleliolevasse eramusse Nõmmel. Appi kutsuti sisearhitekt Ljudmila Funika-Müür.

„Üle 600 ruutmeetrine maja seisis aastaid tühjana. Keegi ei olnud suutnud seda lõpuni välja ehitada. Ilmselt oli maja algselt mõeldud mitme pere elamuks. Uued omanikud tundsid, et pinda on nii palju, et ise selle kujundamisega toime ei tule,“ räägib Funika-Müür.

„Pere soovis rahulikku ja kaasaegset interjööri. Et miski ei oleks liialt kirju. Tulemus saigi võrdlemisi vaoshoitud, ent siiski läbivalt ühtlase värvigammaga. Magamistoad said siiski veidi julgemad ja mängulisemad,“ tutvustab sisearhitekt ning jätkab: „Lisaks sellele, et minu jaoks oli see esimene niivõrd suure pindalaga hoone, toimus meie suhtlus valdavalt meili teel. Kuigi mul oli juba oma süsteem loodud, sain selle projekti najal oma tööprotsessi veelgi täpsemaks ja kompaktsemaks muuta. Kliendil oli ainult üks fail, mis peitis endas kogu jooksvat infot ning 3D jooniseid.“

Palju mööblit tuli eelnevast kodust kaasa, mis lisas sisearhitekti töösse veel lisakihi, mille ümber visiooni luua. „Kui sisenen ruumi, tekib mul alati peas ettekujutus sellest, kus mingi mööbliese ja tonaalsus olla võiks,“ räägib Ljudmila. Sisearhitekt soovitab nii suurte pindade puhul kui siin kodus, mitte värvida kõiki seinu heledatest toonides. Sumedate ja tumedate toonide lisamine muudab kodu hubasemaks ja lisab iseloomu.

Kahe väikese lapsega peres tuli hoolikalt läbi mõelda iga viimnegi detail. Suuremateks murekohtadeks oli kolme korrust ühendav trepp ning teisele korrusele sobiva piirde leidmine. Arvukate arutelude tulemusena jõuti elegantse puittrepini, mis pakub toetuspunkte ka väiksematele.

Teiselt korruselt avaneb suurepärane vaade avarasse aatriumisse. „Pere oli veendunud, et tavalise kõrge trepipiirde asemel soovivad nad sinna hoopis klaasist vaheseina. Esmalt tundus see mõte mulle võõras, ent tulemusega olen äärmiselt rahul. Lisaks summutab selline lahendus alumiselt korruselt tulevaid helisid.“ rääkis naine.

Kõige alumisel korrusel asub tõeliselt mõnus spaa- ja saunaala koos basseiniga.

„Bassein oli justkui varem välja ehitatud, aga selgus et see siiski ei kõlba kasutamiseks. Ei olnud piisavalt korralikult põhi tehtud. Niisiis tuli kõik uuesti teha,“ jutustab sisearhitekt tähelepanu tõmbavast ruumist. Loodusliku travertiiniga, mida lausa kaheksa kuud oodati, kaetud spaaruum on muide üks Ljudmila lemmikutest. “Eks lemmikuks kujunesid ruumid, mis kõige rohkem läbitöötatud said: sauna ala, vannitoad, köök-söögituba ja elutuba,“ räägib naine.

Pesu- ja tualettruumides üllatab maja ümarate vormidega. „Nurgelised vormid oleksid neis äärmiselt palju ruumi ära võtnud, mistõttu disainisin ise sinna valamukapid,“ räägib Funika-Müür. Kuldsed detailid aga lisavad mahedale koloriidile elegantsust ja killukese tagasihoidlikku luksust.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena