Detsembri aiatööd: toimetusi jagub ka talvisesse aega
Kui on külm, hoia silm peal talveks kinnikaetud taimedel ja jälgi, et tuul ei oleks katteid minema lennutanud. Kui lubab soojemat ilma, veendu, et kaetud taimed sooja ilmaga talvekatete all hauduma ei läheks. Umbselt kaetud taimed tuleks hommikul lahti harutada ja õhtul uuesti kinni katta, kuid seda vaid sademeteta ilma korral. Kui lund on vähevõitu, kasuta kindlasti ka juurekaitsekangast või kookosmatte.
Kes veel ei ole jõudnud roosidega tegeleda, siis nüüd on aeg needki talveks kinni katta. Ka on aeg taimekastid talvituma panna.
Okaspuudega taimekastid võib kenasti maja sissekäigu lähedale sättida ja neist juba jõuluhõngulised kompositsioonid kujundada.
Peale suuremat lumesadu raputa okaspuudelt, põõsastelt ja hekkidelt paks lumi maha, sest vastasel juhul võivad oksad kannatada saada. Kerge ja kohev lumi endast veel suurt ohtu ei kujuta, ent märg ja raske lumi võib jäätuda ning oksad ära murda.
On viimane aeg hankida lumetõrjevahendid ja lumelabidas. Ootamatut libedust või lund võib ette tulla igal ajal.
Heida pilk keldrisse kogutud varudele ja veendu, et köögi- ja puuviljad poleks riknema läinud. Üle tasub vaadata ka sügisel üles kaevatud ja hoiustatud juuremugulad ja taimesibulad, märgata võimalikke haigustunnuseid nind olla kindel, et mugulad ja sibulad ikka kevadeni säiliksid.
Pakase ja lumekatte saabumisel on aeg katta ka lindudele sobilik toidulaud. Kindlasti tasub meeles pidada vana tõde, et kord juba alustatud toitmist ei tohi keset talve katkestada, kuna linnud ei pruugi uut söögikohta piisavalt kiiresti leida ja tugeva pakase korral võib nälg neile saatuslikuks saada.