Paljud unistavad korralikust walk-in-garderoobist ja pole ka ime. Üks selle lahenduse suur pluss on see, et saad hoida kõik rõivad ja muu ladustamist vajaliku eraldatud kinnises ruumis. Teiseks, walk-in-garderoobis saab katta kogu seinapinna riiulisüsteemidega, mis võimaldab kasutada ära kogu võimaliku ladustamispinna, sageli ka kasutuseta jäänud kitsad nurgad. Aga millest siis alustada?

Vaata ruumilahendused kriitilise pilguga üle

Kui su kodus leidub piisavalt ruumi, on walk-in-garderoobi loomine väga mõistlik. Eriti hea mõte on see paigutada kohta, mis ehk igapäevaseks kasutamiseks ei sobi, näiteks madalasse katusealusesse, aga miks mitte ka lihtsalt ruumikasse magamistuppa. Võimalik, et soovisid alguses endale suurt magamistuba, kuid siis avastasid, et sa ei veedagi seal eriti palju aega. Kui nüüd on seetõttu ruumi üle, tasub hakata mõtlema, kas üleliigse ruumi saaks hoopis garderoobina ära kasutada. Vahel piisab selleks vaid voodi taha eraldava seinajupi ehitamisest, mille taha saab siis sobivas mõõdus kapipinna disainida.

Kui sul on aga suurem kodu, siis võiks ehk walk-in-garderoobiks muuta mõne tühjana seisva toa? Näiteks seisavad paljudel tühjana täiskasvanuks saanud laste toad, meenutades laste noorusaega, aga tegelikult on tõenäosus, et lapsed sinna tagasi kolivad, väga väike. Ehk pakuks ruum rõõmu nüüd hoopis ühe tõeliselt mahuka walk-in-garderoobi ja buduaarina? Unistada tasub suurelt!

Millele kapipinda disainides mõelda?

Kui hakkad walk-in-garderoobi kapipinda sisustama, on sul võimalik soetada hinnatud tootjate valmislahendusi või kapisüsteeme, paluda abi just sinu koju sobiva erilahenduse loomiseks sisutuslahendusi pakkuvalt ettevõttelt või kaasata sisekujundaja. Esimese suur miinus on see, et standardlahendused ei pruugi sinu interjööri lihtsalt hästi mahtuda, jäädes mõne seina jaoks kas liiga suureks või raisates väärtuslikku pinda. Erilahenduse puhul mõeldakse välja kõige parem disain just sinu ruumipinda arvesse võttes ja kasutatakse ära iga viimane kui millimeeter, et sul oleks oma kaunitele rõivastele ja aksessuaaridele võimalikult palju ladustamispinda.

Oluline on mõelda ka sellele, et walk-in-garderoob oleks süstematiseeritud ja organiseeritud, võimaldades vajalikud asjad kiiresti üles leida. Vaata rõivad kriitilise pilguga üle ja otsusta, millised lahendused sobivad sinu rõivakappi kõige paremini. Kui sul on palju pikki kleite, võiks kapis olla neile piisavalt kõrge riputuskoht. Kui sul on palju kingi, mõtle eraldi kingariiuli paigaldamisele. Viigipükse kandvatele härrasmeestele sobivad hästi spetsiaalselt pükste riputamiseks mõeldud lahendused ja palju ehteid kandvatele glamuursetele naistele saab luua eraldi sahtlid ehete ja muude aksessuaaride hoiustamiseks ning miks mitte ka demonstreerimiseks.

Garderoobi disain võiks sobituda kodu üldise stiiliga, õnneks on erinevatel furnituuripakkujatel väga mitmesuguse viimistluse ja värvitooniga lahendusi.

Riiulite ja sahtlite peitmisele kapiuste taha liialt palju mõtlema ei pea (kuid võib), sest eraldatud ruum on soovimatute silmade eest niigi varjul. Lahtine garderoobilahendus motiveerib sind ehk ka sahtleid ja riiuleid pidevalt korras hoidma, sest segadust pole võimalik kapiuste taha ära peita. Küll aga võib mõelda klaasuste lisamisele, mis annavad ruumile glamuurse puudutuse.

Lisa valgust

Päevad muutuvad sügise saabudes aina lühemaks, mis tähendab, et ka valgust on järjest vähem. Seetõttu oleks nutikas varustada garderoob juba ettevaatavalt LED-ribadega, mis lisavad ruumi valgust ja aitavad sul hommikul kergemini ärgata. Pimedamad nurgad varusta spot-valgustitega, et rõivaid oleks mugavam valida ja saaksid kindel olla, et sa ei suundu kontorisse, ühes jalas must ja teises tumesinine sokk.

Allikas: Tank Indoor, Sharps.co.uk

Walk-in-garderoob mahub ka väiksesse koju

Walk-in-garderoobid muudavad iga magamistoa kohe luksuslikumaks, aga mida teha, kui ruumi napib?

1. Mõtle ruumi nurkadele. Nurgad on sageli raisatud ruum, aga ehk mahuks mõnda neist just üks täiuslik kompaktne garderoob?

2. Kasuta ära kõrged laed. Kui su kodus on kõrged laed, saad garderoobi just kõrgustesse ehitada ja lae alla hulga asju mahutada.

3. Loobu kapiustest, sest nii võid muuta ka tavalise rõivakapi walk-in-garderoobiks. Kapid peavad lihtsalt olema piisavalt sügavad, et neis saaks ka seista.

4. Eelista avatud riiulipinda, sest nii jääb garderoobist luksuslikum mulje.

5. LED-valgustid aitavad väikesesse ruumi valgust lisada ja seeläbi ruumist suurema mulje jätta.

Allikas: Livspace

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena