Loo lõõgastav koduspaa, kus saad nautida mõnusat olemist
Sügis viib meid üha enam siseruumidesse ja mis oleks veel parem kui lõõgastav ning rahustav spaakogemus iseenda vannitoas. Kuidas luua lihtne, kuid hubane ja õdus duširuum või vannituba? Head nõu jagab Ingrid Saks (Spa Sanitaartehnika).
Ingrid, millised on Teie soovitused koduse lõõgastusala kujundamiseks?
Vannitoa/pesuruumi kujundamine võiks alata oma vajaduste, harjumuste ja soovide kaardistamisest. Siit tulevad ka esmased märksõnad: funktsionaalsus ja mugavus. „Vanniinimene“ peab saama endale vanni ja "dušiinimene“ kõik vajalikud mugavused, et võtta lõõgastavat või kosutavat dušši.
Mida peab silmas pidama, kui vannituba on väike või mida hoopis siis, kui ruumi on palju?
Mõlemal juhul tuleb leida optimaalsete mõõtudega tooted. Väikeses ruumis on eriti tähtis otsustada, millised funktsioonid peavad olema kaetud.
Me näeme tihti, kuidas otsitakse kõike kõige väiksemat, aga kui hakkama mõõte vaatlema, selgub, et tegelikult mahub kõik normaalmõõdus. Oleme soovitanud selge pildi saamiseks maha teipida toodete reaalsed mõõdud või teha papist šabloone, et mõista paremini tegelikku olukorda. See võib olla meeldivalt üllatav, kui kõik tooted pole valitud väikesed.
Täpselt sama kehtib suures ruumis. Ilmtingimata ei ole vaja suurde ruumi soetada kõike kõige suuremat. Pigem võiks ruumi kasutada lisaks erinevate funktsioonide katmiseks, ka panipaikade loomiseks, et saaks kõik vajalikud tarvikud pesuruumis käepärast hoida.
Millised on aegumatu interjööriga vannitoa elemendid?
Lihtsus, funktsionaalsus, mugavus. Ajatut keskkonda luues võiks kõik see, mis on põrandas või seinas kinni – plaadid, sankeraamika ja -tehnika – olla valitud pigem mitte hetketrende silmas pidades. Keskenduda sellele, mis on läbi aegade pildis püsinud. Need on valge keraamika ja kroomid või terase toonis segistid. Aksessuaaride ja tekstiiliga, aga ka valgusega annab luua sellisesse ruumi uusi meeleolusid ja on lihtsam vajadusel ka välja vahetada ühte või teist elementi.
Ei saa üle ega ümber ka trendidest – mis meid uuel aastal vannitubades ees ootab?
2025 jätkab endiselt spaaliku pesuruumiga. Siin läheb kõik kuidagi vabaks, sest kellele mis spaalikuna mõjub. Kas on see puit, taimed ja pehmed toonid või minimalistlik lihtsus ja puhtus. Kõik on lubatud. Üks mis kindel, iseendale personaalse ruumi loomine on kindlasti trendikas.
Teist aastat püsib suund, et kiiskava valge vahetavad välja looduslikumad valge toonid. See loob rohkem hubasust.
Trendikas on tuua pesuruumi tehnoloogilisi vidinaid: erinevate funktsioonidega peegleid, wc potte jne. Teisisõnu jõuab üha rohkem meie pesuruumidesse ka „targa kodu hullus“, kuid igaühel on vabadus valida nutikust enda koju rohkem või vähem, sest ka meie vajadused ning ootused on erinevad.
Kes aga tehnoloogiavidinatega mängida ei taha, saab keskenduda mugavusele. Näiteks dušitool on mugavustoode, mitte midagi sellist, mida häbeneda.
2025 julgustab endiselt valgustitega mängima. Valgusega annab palju ära teha – valgusallikate kombineerimisega saab luua erinevaid meeleolusid.
Lugu ilmus esimest korda Eesti Ekspressi erilehes Moodne Kodu (november 2024).