Odavam silikoon ei sobi pikaajaliseks kasutamiseks ning vajab vahetamist tihemini. Samas ei tasu lugeda aastaid vaid otsa tuleb vaadata silikoonile endale - kui on näha, et silikooni servad on lahti ja see enam vett ei pea, tuleks see lihtne töö kiiremas korras ette võtta.

Kuidas eemaldada vana silikoon ja panna uus? Siin on sulle selleks samm-sammuline juhend.

1. Samm - Vana silikooni eemaldamine.

Silikooni eemaldamine on töö, mis nõuab kannatlikkust ja hoolt. Riietu mugavalt, kuivata vannituba ja alusta tööd. Vajad ehitusnuga, lappi ja natuke atsetooni. Nuga kasutades lõika olemasolev silikoon ettevaatlikult lahti ja eemalda see aeglaselt. Kui silikoon ei eemaldu, proovi seda väikeste tükkide haaval eemaldada. Ole hoolikas, et sa ennast, plaate või vanni terava ehitusnoaga ei kriimustaks.

Kui silikoon on eemaldatud, võta atsetooni ja niisuta sellega lapp. Seejärel puhasta hoolikalt kõik jäägid. Nii vabaned ka väiksematest mikroorganismidest.

Võid silikooni eemaldada ka spetsiaalse kaabitsaga. See on tavaliselt plastikust. Mõned tootjad müüvad silikoonitorusid koos selliste seadmetega. Plastik ei jäta pindadele kraapimisjälgi.

2. Samm - Pinna ettevalmistamine.

Koht, kuhu silikooni peale kannad, peaks olema täiesti kuiv. Pühi see pind paberrätikuga, et vesi täielikult eemaldada. Föön on ka suurepärane võimalus, kuna see aurustab vett ka sügavates ja kitsastes kohtades.

Kui tühimik vanni ja seina vahel on ka täiesti puhas ja kuiv, võid alustada silikooni peale kandmisega.

3. Samm - Silikooni seinale panemine.

Lõika silikoonitoru 45-kraadise nurga all. Veendu, et auk on väike, sest sul on vaja ainult 2-4 mm paksust silikooniriba. Paigalda silikoonitoru silikoonpüstolisse ja vajuta õrnalt päästikule. Ära vajuta liiga kõvasti, sest kui peatud, jätkub silikooni voolamine. Lase silikoonikiht plaatide vahele. Silikoon kuivab kahe minutiga, nii et võid minna järgmise sammu juurde.

4. Samm - Silikoonäärise tegemine.

Silikooniriba on kare, ebaühtlane ja võib-olla esineda isegi lünki, seega on vaja seda korralikult vormida. Soovitav on kasutada spetsiaalset silikooni vormimise spaatlit. Seda müüakse silikoonkomplektiga või eraldi. Selline komplekt maksab mõned eurod. Spaatlil on diagonaalselt lõigatud nurk, nii et saad reguleerida silikoonribade paksust. Soovitatav on teha vähemalt 2-3 mm paksune riba. Lihtsalt pühi üleliigne silikoon ära. Kui tihendusmaterjal puudub, võib seda lisada. Sel viisil on kogu riba ühtlane ja paks.

Sageli ei kasutata spaatlit ja silikooni pühitakse sõrmedega. See meetod on vana ja ebaefektiivne, kuna sõrmedega tööd tehes moodustuvad ebaühtlased silikoonribad. Mida õhukesem on riba, seda kiiremini see määrdub ja hakkab vett läbi laskma. Seetõttu pole see sõrmedega töötamise meetod väga hea - pärast aasta möödumist tuleb niiskuse ja seente tõttu taas vannitoas silikooni vahetada.

See on kõik. Nüüd pead ootama paar tundi ja võid uuesti kasutada vannituba. Silikoon on juba kuiv ja veekindel.

Sageli tekib küsimus, kas vana silikooni tuleb üldse eemaldada? Kui silikoon on seenhaigusega nakatunud, on vastus - JAH, see on vajalik. Seen vannitoas on väga tõsine vaenlane, mille kahjulikkust ei saa eirata.

Kui seent vannitoas ei ole ja näed silikooni sisse tekkinud pragu või õõnsust, võid julgelt uue paksu riba panna. Uus silikoon jääb vanale palju paremini kinni kui keraamilisele plaadile, nii et saad olla kindel selle vastupidavuses. On võimatu seda sõrmedega maha kraapida, seega eemaldamise vajaduse korral tuleb kasutada nuga või kaabitsat.

Pane tähele, et silikoon võib olla valge, pruun või värvitu. Valik on sinu, seega pööra tähelepanu oma plaatide täiteaine värvile. Kui see on valge, kasuta valget silikooni. Kui kasutusel on erinevad värvid - kasuta värvitut. Mõnikord ei ole vann täielikult valge, seega on kaugelt nähtav läikiv valge silikoonriba.

Kui paigaldad silikooni kohas, kus soovid seina värvida, kasuta spetsiaalseid hermeetikuid, mida saab värvida. Neid kasutatakse vannitoas harva, kuid muudes kohtades on nende rakendamine sarnane, seega pea seda meeles.

Veel üks näpunäide: kui kasutad atsetooni, hoolitse ka respiraatori olemasolu eest. Atsetooni kohutav lõhn võib olla ebameeldiv ja sunnib sind tööga kiirustama. Silikooni paigaldamine nõuab kannatlikkust ja aega, eriti kui sa ei ole professionaal ja teed seda kord viie aasta jooksul. Samuti on soovitatav kasutada latekskindaid, kuigi silikooni saab kätelt ka maha pesta.

Allikas: K-Rauta

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena