IKEA vintage disainiklassikud tulevad tagasi uutes ja elavates värvitoonides
(1)Suur retromööbli vaimustus ei näita sisustusmaailmas vaibumise märke, sest inimesed armastavad ikka oma kodudesse erilisi ja ajatuid esemeid sobitada. Sellest annavad tunnistust ka kõrged oksjonitulemused mida IKEA vintage leiud on viimastel aastatel teinud. Austamaks minevikus loodud ikoonilisi disainilahendusi, tõi IKEA turule Nytillverkad nime kandva kollektsiooni, mis on lihtne, funktsionaalne ja mänguline. Uus elu ja kaasajastatud ilme anti mitmele ikoonilisele tootele.
Kollektsioonis on paljud IKEA vintage-disainid ümber mõtestatud, et need sobituksid paremini tänapäevaga. Näiteks terastorudega tugitool Gogo, mis toodi turule 1972. aastal ja mis püsis tootevalikus üle kümne aasta, naases nüüd suurte pehmete patjade ja vetruva istmega punases ja rohelises värvis uue nime all (Önnestad). Karin Mobringi disainitud Gogo toolid on siiani sisustusgurmaanide seas suureks hitiks ja 1970ndatest pärit isendite eest ollakse nõus järelturul välja käima isegi neljakohalisi summasid. IKEA poes uusversiooni kohates jääb hind muidugi meeldivalt taskukohaseks.
Tugitooli turule toomiseks optimeeriti algses tugitooli raamis terase kasutamist. Algne 70ndatest pärit Gogo tugitool valmistati tol ajal saadavaloleva terasega, kuid sellest ajast saati on palju muutunud. Kasutades tavalise terase asemel kõrgtugevat terast, on sama koormuse kandmiseks vaja vähem materjali. Kuna kõik raami osad ei pea olema sama tugevad, on ka iga toru paksust kohandatud vastavalt tegelikule vajadusele. Pärast arvukaid simulatsioone, teste ja kohandusi, vajab uut Önnestadi nime kandev tugitool nüüd vähem kui poole algsest terasekogusest, säilitades samas sama hea kvaliteedi ja funktsiooni.
Erksavärviline lillemuster
70ndate aastate alguses palus IKEA tekstiilijuht Inger Nilsson legendaarsel Rootsi tekstiilikunstnikul Göta Trägårdhil pensionilt tagasi tulla, et kujundada IKEA jaoks ainulaadne muster. Göta soovis luua suure mustri ja joonistas võimsa päevalille. Lillemuster ilmus esmakordselt voodikattetel ja ruloodel IKEA tootevalikus 1971. aastal ning mustrit kandvaid tooteid saatis tohutu edu. Nüüd õitsevad lilled taas voodipesukomplektidel (Kransmalva) ja padjakatetel (Sandeternell) kollase ja oranžina. Mis puutub materjali, siis siingi on kasutatud kaasaegset lähenemist - nimelt koosneb kangas 100% taaskasutatud materjalidest.
Seitse on maagiline number
1964. aastast pärit Tivoli lambist inspireeritud Dykarlocka teeb kummarduse ikoonilisele disainiklassikule. Uue kuue saanud valgustil on lambikupli kaal poole võrra vähenenud ning see naaseb seitsme spoonirõngaga senise üheksa asemel, ent säilitab samas endise pimestamisvaba efekti.
Safaritooli uus tulemine
1990. aasta üheks hitiks oli RYD tugitool, mille eeskujul on ellu kutsutud uus versioon Själso. Ka neid 1990ndate „safaritoole“ on liikunud oksjonitel muljetavaldavate hindadega.
Tooli menu põhjendab aus ja funktsionaalne disain. Ruudukujulised täispuidust raamid loovad ühtse aluse ja käetoe ning tugev, liivakarva tugikangas moodustab nii istme kui seljatoe. Koos mõne lisaplaadiga stabiilsuse tagamiseks moodustub sellest lihtne, peen ja tagasihoidlik tugitool.
Retrolik taimealus
Seda mõnusalt retrolikku Strega taimealust tutvustati IKEA klientidele esmakordselt 1962. aastal. Nüüd naaseb see nutikas eemaldatava kandikuga alus Primärskog nime all täismännipuidust. Tegu on igati ajatu joonega tootega, mis ei lähe iial moest nagu heale disainile ikka kohane.