Ideaalne on sellist tööd teha suvel, sest värvieemaldustööks on vaja hästi ventileeritud ruumi. Jah, seda tööd saab teha ka siseruumis, aga siis tuleb avada aknad ja arvestada, et seal saab olema esimese variandi juures palju lihvimistomu ning teise variandi juures mõnevõrra toksilisi ühendeid. Kindlasti ära kasuta värvieemaldit keldris, sest paljud selles sisalduvad kemikaalid on õhust raskemad ning vajuvad maha. Vana värvi tuleb mööbliesemelt eeldatavasti maha üsna palju, on hea nipp siseruumides töötades laotada maha mitu kihti ajalehti. Kui põrand saab sodi täis, võta üks kiht ajalehti ära ning tööpaik on jälle puhas.

Kui mööbliese vajab ka parandamist, tee seda enne vana värvi eemaldamist: keera lahtised kruvid kinni, vaheta katkine lauajalg ära jne. Peale seda eemalda mööblitükilt kõik metalldetailid, mida eemaldada saab: käepidemed, dekoratiivsed elemendid, konksud jm.


Samuti võta välja sahtlid ja kõik muu, mis on mõeldud küljest ära tulema. Selliselt saad ühe suure eseme teha väiksemateks detailideks. Neid on aga kokkuvõttes lihtsam töödelda, kui ühte suurt tükki.
Hea nipp on mööbliesemest ka enne sellega midagi tegemist mõned pildid teha. Lisaks toredale „enne ja pärast“ võrdusele ei teki hiljem kahtlusi, kuhu mõni eemaldatud metallitükk nüüd käiski.