1.Töökohad planeeritakse seljaga käiguteede suunas

Arvutiekraanil toimuv peaks jääma töötajate endi silmadele ning paljude jaoks on väga ebameeldiv, kui nende seljatagune pole varjatud ega turvaline. Probleem kerkib eriti esile avatud kontorites, kus peaks töötajate mugavuse jaoks planeerima töökohad selliselt, et inimeste selja taga oleks liikumist ja muid häirivaid tegureid võimalikult vähe. Kui see pole võimalik, tuleks varjata seljatagune sirmide, kardinate või ruumi jagavate kapisüsteemiga.

2. Sahtlibokside aeg on läbi saanud

Ettevõtetes on oluliselt vähenenud paberimajandus ning töökohad pole enam ainuisikulised, mistõttu pole enam vaja laua all ruumi võtvaid pooltühje sahtlibokse. Peagi pole sahtliboksides piisavalt ruumi, et hoida seal oma sülearvutikotti või muid suuremad esemeid ning seega kogutakse sahtlitesse sageli lihtsalt ebavajalikke pabereid. Märksa paremini sobivad tänapäevastesse kontoristesse püstised mahutid, mis loovad ühtlasi töökohtadele eraldatust. Samuti on üha levinumad hoiukapid, kuhu on võimalik panna isiklikud asjad, mis asetsevad töökohast eraldi ja hoiavad ruumi kokku.

3. Töökoha elektriline lahendus on läbimõtlemata

Elektrilised seisulauad on paljudes ettevõtetes juba tavapärane nähtus, võimaldades päeva jooksul töötada erinevates asendites – nii istudes kui ka seistes. Sageli on aga läbimõtlemata, kuidas planeeritakse töökohtade elektrilahendus. Esmalt tuleks tähelepanu pöörata, kust tuleb elektritoide ning kas toitest jagub kõikide laudade vooluvõrku ühendamiseks. Mitut lauda üksteise kõrvale planeerides tuleks kasutada selleks ettenähtud pistikupesasid ja tekitada jadaühendus spiraalvoolukaabliga, millel on eraldi voolusisend ja -väljund pistikupesadest. Nii tekib jadaühenduste puhul turvaline vooluühendus. Kindlasti ei tohiks jadaühendust teostada kodukasutatavate pikendusjuhtmetega. Step on mõeldud seadmetele, mis on püsivalt vooluvõrgus ja pistikupesa kinnitatakse laua all olevasse kaablirenni, kuhu annab omakorda peita kõik juhtmed. Lisaks võiks laua pinnale olla dubleeritud kasvõi üks pistikupesa ja USB A&C laadija nutiseadmetele.

4. Töötooli ei tasu valida pildi järgi

Töötool on üks olulisemaid töökoha komponente, millest sõltub töötajate produktiivsus ning tervise hoidmine. Kuigi piltidel võivad paljud toolid näha ilusad välja, siis ebamugavad ja kehva ergonoomika istekohad muudavad pikad tööpäevad ebamugavaks. Seetõttu tasub töötooli valikul pidada alati nõu spetsialistiga ja proovida erinevaid toole, et valida välja töötajate jaoks kõige sobivam lahendus.

5. Kontorit värskendades või kolides ei pea alati kogu mööblit välja vahetama

Kontori kolimisel ei pea kogu sisustust nullist ostma. Selle asemel tuleks hoolikalt kaaluda ja nõu küsida, kas ja kuidas on võimalik olemasolevat mööblit värskendada, et hoida kokku kulusid ja pidada silmas ettevõtte keskkonna-alaseid eesmärke. Näiteks töölaudade jalaraamid teenivad ettevõtteid edukalt aastaid, mistõttu võib sageli üldilme värskendamiseks piisata vananenud lauaplaadi vahetamisest. Samuti on võimalik edukalt välja vahetada kapi uksi või mõnikord ka pehmemööbli kangaid.

6. Avatud lahenduste puhul tasub ruumi liigendada ja mõelda helihäiringu vältimisele

Avatud kontorite puhul võib müratase muutuda väga kõrgeks. Seetõttu tasub läbi mõelda ja uurida, kuidas ruumi käepäraste lahendustega liigendada ning seeläbi müra vähendada. Sobivateks lahendusteks on erinevad laua, lae või seina sirmid, sisseehitavad akustiliste paneelidega kaetud nõupidamisruumid, kõrge seljatoega diivanid või vaikuseboksid. Ühtlasi tasub kaaluda multifunktsionaalseid ruumijagaid, et luua lihtsalte vahenditega erinevaid töötsoone.

7. Väikeste laudade puhul võtavad monitorid valdava osa tööruumist

Tegemist on väga sagedase veaga, kus monitor võtab ebaproportsionaalselt suure osa töötaja lauast enda alla. Lihtne lahendus ruumi optimeerimiseks on kasutada monitorihoidjat, mis võib kokku hoida lausa kolmandiku laua pinnast.

8. Töökohtade valgustamine on kehvasti läbi mõeldud

Kehv valgustus töökohal mõjutab töötajate tervist, keskendumisvõimet ning üleüldist heaolu, näiteks arvutiga töötades väsivad silmad hämaras ruumis kiiremini ära ning hakkavad valutama. Hästi läbimõeldud valgustus on oluline, et inimesed püsiksid töökohustusti täites värskemana ja nende silmate tervis oleks hoitud. Mistõttu on alati mõistlik planeerida töökohad akende lähedusse, veenduda, et laevalgustid on sobiva valgustugevusega või muretseda töölauale täiendavad laualambid.

9. Kontorit ei jagata tsoonideks

Töötajatele on üha olulisem, et kontor toetaks erinevaid töö tegemise viise, kohti kuhu varjuda ja kus kolleegidega suhelda. Selleks tasub hoolikalt ruumiplaan läbi mõelda, kus võetakse vastu külalisi, kuidas lahendada sööginurk, puhkeala ja tööala.

10. Nõupidamisruumide esitlustehnika lahendus on läbimõtlemata

Paljudes kontorites kasutatase pildi jagamiseks ekraanile veel täna HDMI ühendust, kuid uuemad seadmed ja telefonid lähevad üha enam üle USB-C ühendusele. Turul on mitmeid häid lahendusi, kuidas nõupidamiste laual juhtmemajadust minimeerida ning kiiresti kuvatava arvuti pilti vahetada, näiteks Ochno ja Evocon.