Päikselised ilmad on kohal ning ilmselt tunnevad paljud, et grillimise, aiapidude ja lõkketegemise hooaeg on lõpuks ometi alanud. Kuhu on kõige targem planeerida grillinurk? Kui kaugel peaks see majast asuma? Kui kaugel võib aga lõket teha? Kas rõdul tohib grillida? Anname vastuseid!
Enne veel aga kui vastusteni edasi liigume, pane end proovile. Ehk selgub, et tead juba kõike ning polegi vaja edasi lugeda?
Grillinurk peab igal juhul olema ohutus kauguses hoonetest ja muust süttivast materjalist. Näiteks tasub üle vaadata, et grillinurga lähedal ei oleks multšiga dekoreeritud lillepeenraid.
Kõige täpsemad juhised grilli kauguse kohta leiad oma grilli kasutusjuhendist. Kui soovid aga kindel olla, siis eelista ka grillimisel lõkkekohale kehtivat vähimat ohutut kaugust, milleks on 8 meetrit. Kindlasti ei tohi tahkel kütusel töötavat grilli kasutada rõdul või terrassil. Seal võib kasutada ainult sellist grilli, mille kasutusjuhend seda lubab. Enamasti on need elektri- või gaasigrillid.
Tuleohutuse seadus nõuab, et küttekoldevälise tule tegemisel ja grillimisel peab jälgima, et koha ümbrus oleks puhastatud nii, et tule levik oleks takistatud. Sealjuures tuleb arvestada ka ilmastikutingimuste mõjuga. Samuti peab küttekoldevälise tule tegemise juures olema piisaval hulgal esmaseid tulekustutusvahendeid või muid tule kustutamiseks kasutatavaid vahendeid. Selleks sobib näiteks pangetäis vett või tulekustuti.
Kindlasti ei tasu ka unustada, et lõkke tegemisel ja grillseadme kasutamisel tuleb tagada pidev järelevalve. Tuld ei tohi jätta järelevalveta, isegi mitte hetkeks! Pärast lõkke tegemist või grillseadme kasutamist veendu, et põlemisjäägid on täielikult ära põlenud, summutatud või veega kustutatud.
Allikad: Päästeamet, Moodne Kodu arhiiv