Vananenud katuseaknad võivad halva isolatsiooni, õhulekete ja ebaefektiivsete materjalide tõttu põhjustada energiakadu. Kaasaegsed katuseaknad on projekteeritud täiustatud isolatsioonimaterjalide ja tihendustehnikatega, mis vähendab oluliselt soojuskadu külmematel kuudel ja minimeerib soojuse juurdekasvu suvel. „Selle tulemusena on kütte ja jahutuse energiakulu väiksem, mis toob kaasa kulude kokkuhoiu,“ märkis VELUX Eesti müügijuht juht Toomas Aavisto.

Korraliku soojapidavusega katuseaknad aitavad hoida ühtlast sisetemperatuuri ja luua seeläbi aastaringselt mugava elukeskkonna.

Tänu suuremale soojapidavusele on uute katuseakendega võimalik katta suuremat pinda ilma, et ruumid muutuksid suvel liiga palavaks või talvel liialt külmaks. „Suurem aknapind suurendab majja siseneva loomuliku valguse hulka, vähendades seeläbi vajadust kunstliku valgustuse järele, mis omakorda parandab meeleolu ja suurendab produktiivsust,“ rääkis Aavisto.

Katuseakende energiatõhusust saab veelgi parandada väliste ruloodega, mis kaitsevad otsese päikesevalguse ja -kuumuse eest.

Investeerides energiatõhusatesse katuseakendesse saavad majaomanikud Aavisto sõnul aidata kaasa kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisele ja kliimamuutuste vastu võitlemisele, milles on oluline igaühe panus. „Väiksem energiatarbimine tähendab mitte ainult väiksemat keskkonnajalajälge, vaid ka käegakatsutavat rahalist kokkuhoidu.“