Mis on neli kõige levinumat õnnetust, kus sina vastutad, aga kindlustus katab kahju?

  • Kõige sagedamini juhtub kortermajades, et pesumasina survevoolik lõhkeb või veetoru puruneb ning vesi tungib alumiste naabrite korteritesse.

  • Tulekahju on kõige hullemate tagajärgedega õnnetus. Isegi kui tuli ei jõua naabri korterisse, siis tahm ja kustutusvesi võivad rikkuda tema mööblit ja sisustust.

  • Kui elad eramajas või ridaelamus, siis sinu aias kasvav puu võib tormiga lõhkuda naabri maja katust või kukkuda naabri hoovis parkiva auto peale.

  • Kui sinu laps kriibib jalgrattaga sõites naabri autot, siis ka selle kahju hüvitab vastutuskindlustus sinu eest.

Mida vastutuskindlustuse juures silmas pidada?

Kindlustus katab õnnetuse korral kahju kokkulepitud summa ulatuses.

Kindlustajad soovitavad kortermaja elanikel valida vastutuskindlustuse kindlustussummaks vähemalt 20 000 eurot. Mida kõrgemal korrusel elad, seda suurem peaks summa olema. Iga korruse kohta tuleks kindlustussummale juurde lisada 10 000 eurot. Mida suurem summa, seda suurem on kindlustunne, et õnnetuse korral saab kahjud taastada kindlustuse abiga.

Tulekahju korral võivad ainuüksi kustutusvee kahjud naabritele olla nii suured, et kogu kindlustussumma kulub ainult ühe korteri taastamisele. Samuti me ei tea, kui hinnaline on naaberkorteri sisustus. On juhtunud, et segisti purunemise tõttu sai kahjustada ainult ühe naabri korter ja kahju suurus ulatus 20 000 euroni.

Hinnatõusu tõttu on kallinenud nii remont, tehnika, sisustus kui ka muu kodune vara. Kui lepingus kokkulepitud kindlustussumma on väiksem kui naabrile tekitatud kahju, tuleb ülejäänud rahasumma ise naabrile maksta. Vaata üle, kas sinu kodukindlustuse lepingus on piisav kindlustussumma, mis katab kahju, näiteks naabrite üleujutamise või tulekahju korral. Vajadusel suurenda kindlustussummat.

Mis kasu on vastutuskindlustusest eramaja, ridaelamu ja paarismaja omanikel?

Eramaja omanikele on vastutuskindlustusest kasu, kui naabrile on tekitanud kahju näiteks aias murdunud puu, mis lõhub naabermaja katuse või hoovi pargitud auto. Need taastamise kulud tuleb eramaja omanikul endal tasuda, kui ei ole vastutuskindlustust.

Eramajade vastutuskindlustuse kindlustussummaks võiks valida vähemalt 30 000 eurot.

On juhtunud, et torm rebis osa abihoone katusest ja lennutas selle vastu naabri autosid. Kahju küündis 9000 euroni. Torm on lennutanud ka batuuti ja aiamööblit, kahjustades naabri vara. Viimasest oktoobritormist on tuua näide katuselt lendu tõusnud ja naabri aias maandunud päikesepaneelidest.

Majaomanikel tuleb tagada, et nende katuselt jää või lumi möödujaid ei ohustaks. Samuti on majaomanikud kohustatud oma maja piiravad kõnniteed lumest ja jääst puhastama. Kui majaomanik on olnud hoolas, aga õnnetus ikkagi juhtub ja keegi selle tõttu viga saab, siis tervisega seonduvad kahjud tuleb majaomanikul endal kanda, kui ei ole vastutuskindlustust.

Ridaelamutes ja paarismajades on suur veelekke risk. Tihtipeale on ridaelamuboksi püstakud naabritega ühised ja kõrval on naabri kodu. Kui teisel korrusel peaks purunema segisti, võib naabrite elamine veelekke tõttu saada kannatada.

Ridaelamutes on ohuallikateks ka saunad ja kaminad, millest võib alguse saada tulekahju.

Kahjuks on igal aastal ka selliseid juhtumeid, kus krundi servas asuvast hoonest või grillimisnurgast levib tuli naaberkinnistule.

Aastas juhtub paar tuhat kodukindlustusega seotud vastutuskindlustuse juhtumit, mille keskmine kahju on ligi 1800 eurot.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega või konsulteerida spetsialistiga.

Jaga
Kommentaarid