Graafilised mustrid, rikkalikud juveelitoonid ja hubased kreemikad ning sinised toonid – need on kevadkollektsiooni põhilised elemendid. Kodus värskuse loomine ei ole keerukas – piisab ka näiteks tekstiilide vahetamisest või mõne aksessuaari lisamisest. Need võivad anda ruumile täiesti uue ilme ilma suurema vaevata.

Urbanistlikud kontrastid

Sel hooajal näeme sisekujunduses erinevaid kontraste ja kujundeid. Näiteks lainelisi detaile koos soonelise klaasi, läikivate viimistluste, juveelitoonide ning sametise võrguga. Must metall annab suurlinna hõngu, mida pehmendavad mängulised elemendid – graafilised mustrid, triibud ja vikerkaarest inspireeritud vaasid.

Kuidas kontraste koju tuua?

  • Sel hooajal kannavad BILD plakatid Art Deco hõngu koos juveelitoonide ja motiividega, kus on kujutatud elegantseid naisi. Plakatid võimaldavad kodu kaunistada taskukohase kunstiga.

  • Dekoratiivsetes värvides ja mustrites patjadega saab kergelt elutuppa värvi tuua. Ühtlasi kaunistavad need kodu just nagu kunstiteosed. Harmoonilise väljanägemise saavutamiseks lisa esmalt mustriline padi ja täienda seda teiste sama värvi patjadega. Proovi ka kombineerida erinevaid kontrastseid padjamustreid. Samuti ära unusta lisada erinevaid tekstuure, näiteks samet, linane jne.

Romantilised lillemustrid

Kodu on koht, kus end laadida. Seetõttu võiks kodu olla rahustav, lõõgastav ning meeldiv silmale ja hingele. Lillemustrid, heledamad ning neutraalsemad toonid lausa paluvad kevade lähenedes võimalust meie kodudesse siseneda.

Kuidas koju kevadist romantilist õhkkonda luua?

  • Voodilinade vahetamine on kõige lihtsam viis, kuidas oma magamistuba erinevate aastaaegade puhul värskendada.

  • Põhjamaa taimestikust inspireeritud ÅKERNEJLIKA kollektsioon toob kodudesse käsitöötekstiilide ilu. Kollektsiooni valmistasid naiskunstnikud India ja Jordaania maapiirkondades.

  • Ja muidugi on lihtne koju värskust tuua läbi päris lillede ja roheluse. Looduslikud materjalid, soojad ja maalähedased toonid ning funktsionaalsed lahendused taimede kasvatamiseks äratavad isegi kõige väiksemates ruumides soovi end rohelusega ümbritseda

Värskenda kodu seda korrastades

Kevad seostub mitte ainult kirgaste värvidega, vaid ka puhastuse ja koristamisega. Miski ei too koju värskust nii nagu asjade korrastamine. Kevad on hea aeg oma asjad üle vaadata, mõnedele neist hüvasti öelda ja teisi organiseerida.

Esimene samm oleks esemete sorteerimine funktsioonide või tubade järgi ja seejärel neile sobivate hoiulahenduste otsimine. Kastid on selleks äärmiselt kasulikud. Need võimaldavad korrastada esemeid riiulitel, sahtlites või kappides, võtta vähem ruumi ja muuta kõik kergemini leitavaks. Eraldi aja võtmine asjade sorteerimiseks vähendab hiljem nende otsimisel tekkivat frustratsiooni ja vähendab koristamisele kuluvat aega.