Pesuvahendisahtel

Pesuainesahtli puhastamiseks lülita masin välja ja tõmba sahtel välja kuni takistuseni. Sahtli vabastamiseks ja eemaldamiseks vajuta sinist nuppu. Sahtel pane kuuma vette koos äädika ja nõudepesuvahendiga likku. Samal ajal pühi sahtli sisemus puhtaks vee ja äädikaga niisutatud mikrofiiberlapiga. Erilist tähelepanu tasub pöörata avause ülaosale, kuhu kipuvad hallitus ja mustus kogunema. Tugeva mustuse korral kasuta puhastamiseks hambaharja. Pärast sahtli leotamist hõõru maha kogu hallitus- või seebijäägid, loputa sahtel soojas vees ja kuivata põhjalikult enne tagasi panemist.

Filter

Enne pesumasina filtri puhastamist kontrollige, kas veevarustussüsteemil on isepuhastuv filter, mis vajab harvem puhastamist kui tavaline filter. Tavafiltri puhul tuleb pesumasin seinavõrgust välja tõmmata, otsida üles äravoolufilter, eemaldada sellelt kattepaneel ning seejärel keerata ja filter välja tõmmata. Prahi, kangajääkide, pesuvahendijääkide ja vedeliku puhastamiseks kasuta paberrätikut. Seejärel leota filtrit 10 minutit kuumas vees ja kuivata. Enne filtri uuesti sisestamist puhasta masin seest käsna või lapiga, et vabaneda viimastest lahtistest ebemetest.

Trummel

Trumli põhjalikuks puhastuseks lisa pesupulbri asemel pesuainesahtlisse valget äädikat ning pane pesumasin tühjalt ja kõige kõrgema temperatuuriga tööle. Kiireks puhatuseks piisab, kui pihustad äädikat otse trumlisse. Küll aga tasub olla ettevaatlik ning mitte kasutada äädikat liiga sageli ega kummitihendi läheduses, kuna see võib põhjustada pesumasina teatud osades korrosiooni.

Mõnedel masinatel on aga juba ka eraldi trumlipuhastuse funktsioon. Näiteks LG TubClean eemaldab halvad lõhnad, parandab masina jõudlust ja aitab pikendada masina eluiga. Funktsioon kasutab trumli puhastamiseks kõrget veetemperatuuri ja võimsaid veejugasid. Paljudel kaasaegsetel masinatel on ka nutikas ThinQ rakendus, mis annab märku, kui pesumasin vajab puhastamist ning teatab mitme pesutsükli pärast masinat puhastama peaks.

Kummitihend

Pesumasinast tuleva halva lõhna suurim süüdlane on tihend, kuhu kipub kogunema vesi, mis omakorda põhjustab hallitust ja mustust.

Üks tõhusamaid viise tihendi puhastamiseks on söögisooda kasutamine. Selleks pane 100 g söögisoodat otse pesumasina trumlisse ja pane see tühjalt 90 kraadise tsükliga tööle. Kui tsükkel on lõppenud, niisuta lapp sooja vee ja nõudepesuvahendiga ning eemaldada tihendi alla kogunenud liigne mustus. Veel võib pesumasina tihendit puhastada äädika ja vatitikuga või ettevaatlikult valgendiga.