Tapeedi asemel puidu kasutamine on kolinud maakodudest kõige moodsamatesse linnakorteritesse. „Eriti populaarne on elu- ja magamistubades puidust ribide kasutamine. Tavaliselt kaetakse puitmaterjaliga üks sein või mingid elemendid, aga väga moodsates 60-70ndate stiilis modernistlikes disainkodudes tehakse ka terved seinad ja laed laudise ja väärispuiduga,“ ütles Baltimaade suurima puidu jaemüüja Puumarketi Tartu osakonna juhataja Mari-Liis Mihkelson.

„Peamine puidu kasutamise eesmärk on muuta kodu huvitavamaks ning soojemaks. Puitribid parandavad ka ruumi akustikat, vähendades kaja ning koos vildist aluspõhjaga summutavad teistest ruumidest tulevaid helisid. Ribisid on lihtne paigaldada, tihti need lihtsalt liimitakse seina,“ ütles Mihkelson.

„Peale ribide pannakse seina ja ka lakke täiesti tavalist põrandaparketti kui ka termotöödeldud ja üldjuhul saunas kasutamiseks mõeldud puitmaterjali. Termotöötlus toob välja puidu ilusa mustri, aga peab arvestama, et sellisel materjalil on tugevam küpse puidu lõhn, mis ei pruugi kõigile sobida,“ lisas Mihkelson.

Puumarketi osakonnajuhataja sõnul on sisekujunduses hästi populaarsed lisaks tumedaks peitsitud puidule hallid, rohekad ja sinakad toonid. „Tihti kombineeritakse ka musta ja heledamaid toone omavahel kontrastina,“ ütles Mihkelson.

„Kuna puidu hinnad on viimase aastaga oluliselt langenud, siis kasutatakse seda kodu remontimisel ja värskendamisel väga palju. Mahuliselt osteti näiteks terrassimaterjali tänavu mullusega võrreldes pea poole rohkem ning ka siseviimistluspuidu müük on kolmandiku tõusnud. Hinna mõttes ongi ilmselt praegu põhi käes,“ lisas Mihkelson.