Tee nii!

Vali paraja suurusega kuusk

Jõulupuu peab sobituma ruumi suuruse, kuju ja sisustusega. Kuusk ei tohi olla liiga suur ega liiga väike, vaid täpselt paraja suurusega. Kui ehteid on vähe ja neid pole plaanis juurde hankida, siis vali pigem väiksem kuusk, sest suurel puul ei tule üksikute iseloom ja ilu välja ning tulemus jääb lahja.

Lähtu põhimõttest - rohkem on uhkem

Jõulupuu ei saa efektset ilmet, kui selles on tühjad laigud. Puu võib täita kas ainult tuledega või ainult ehetega või ka ainult loodusest toodud ja isetehtud kaunistustega, aga uhke tulemuse saavutamiseks, peab see olema täies ulatuses täidetud. Kui kuusk on juba ehitud, siis on tavaliselt näha, kui mõni koht jääb tühjaks. Mõnikord ei saagi sinna midagi klassikalist riputada, sest metsakuusk ei ole kunagi täiesti sümmeetriline. Sellistesse kohtadesse võiks kinnitada näiteks mõne marjavaniku, lisaoksa, samblatuusti või suurema seotava ehte.

Ehi õiges järjekorras

Kuuske ehtima asudes säti kõigepealt paika elektrilised jõulutuled, need annavad lõpptulemusele palju juurde. Tuled võiksid olla ühevärvilised ja ühes stiilis, kuusk on liiga väike, et hakata sellel erinevaid jõulutulesid omavahel kombineerima. Seejärel pannakse külge kõik rippuvad ja seotavad ehted ning kõige lõpuks antakse viimane lihv täiendustega, nagu kunstlumi, kard, litrid, sädelussprei.

Suured ehted alla, väikesed üles

Tervikliku kompositsiooni loomiseks riputatakse kõik suured ja rasked kaunistused kuuse alumisse ossa, keskmise suurusega keskele ja väikesed üles. Kui seda teha vastupidi, siis jääb kuusk alt visuaalselt tühjaks ning jätab ülevalt ülekoormatud mulje.

Vali üks stiil ja jää selle juurde

Isegi suur jõulupuu on liiga väike, et hakata sellel katsetama erinevate stiilidega ja püüda luua eklektilist tervikut. Jõulupuu võiks olla ühte stiili – kas klassikaline või trendikas, kas põhjamaine või eksootiline, aga kindlasti mitte seda kõike korraga.

Kasuta kahte või kolme peamist värvitooni

Jõuluehete valikul võiks piirduda kahe või kolme peamise värvitooniga. Need võivad olla trenditoonid, näiteks virsikuroosa ja bordoopunane või lavendlililla ja heleroosa, aga võib minna ka klassikalist teed ning kombineerida valget ja punast, hõbedast ja sinist, kuldset ja rohelist. Küll ei tasu kõiki neid värve korraga ühele puule kokku tuua.

Ära nii tee ehk peamised vead kuuse ehtimisel

  • Vilkuvad värvilised tuled ei ole praegu sugugi trendikad, need võiks pigem kuuse külge panemata jätta.

  • Erinevat stiili ehted erinevatest ajastutest ei pruugi anda kuigi head tulemust. Ka plastikut ja klaasi võiks kombineerida pigem ettevaatlikult.

  • Kuuse valgustuse puhul ei ole hajutatud laigud head, valgustus peab jagunema ühtlaselt üle kogu kuuse.

  • Kard on küll taas trendikas, aga selle kasutamine võiks olla siiski mõõdukas.