Vali paindlikud ja lihtsalt kohandatavad süsteemid

Ruum enne

Esiteks mõõda üle riidekapi tulevane koht ja otsusta, mis hoiumööblit sa eelistad – kas avatud või ustega lahendust – või nende kahe kombinatsiooni? Ustega riidekapi kasuks räägib asjaolu, et see mõjub ruumis visuaalselt rahulikumalt ja kaitseb asju tolmu eest. Kui sa aga soovid, et su lemmikrõivad oleksid ühtlasi disainielement ja saaksid need igal ajal kiirelt kätte saada, võid valida avatud riidekapi. Panipaiga avatud lahendusi kasutades on seda ka hõlpsam koristada ja olemasolev ruum maksimaalselt enda heaks tööle panna.

„Parim lahendus võib olla moodulriidekapisüsteem, mida planeerides saab arvesse võtta oma vajadusi, lae kõrgust, soovitud laiust ja seda, millised sisud panipaika sulle kõige paremini sobivad. Eri hoiulahendusi saab ka kombineerida, sobitades kokku avatud ja ustega moodulid ning lisades riiuleid, sahtleid ja sisusid, millega on ka kõige väiksemad esemed alati oma kohal,“ ütles IKEA Eesti sisekujundusosakonna juht Pedro Castro.

Lisaks on sellistel riidekapisüsteemidel see eelis, et nad võimaldavad rõivaid hoiustada kogu seina kõrguses ja mitmel tasandil. Valides eri liiki riiulite hulgast sobivad, saad mugavalt hoiule panna nii riided, jalatsid kui ka õrnad aksessuaarid. Ja tänu metallraamile on riiulisüsteem ka vastupidav, sest , et üleriided võivad olla üsna rasked.

Aksessuaaride hoidmiseks on kõige targem kasutada riiuleid ja lahtriteks jaotatud sisusid, mis kaitsevad õrnu esemeid ja hoiavad nad kindlalt oma kohal. Rõivastele sobivad hoiukastid ja jalatsikarbid aitavad ruumi säästa, riidekappi rohkem asju mahutada ja hoiavad need korras, et sa leiaksid kõik kiiremini ja lihtsamalt üles.

Kaitse rõivaid päikesevalguse ja tolmu eest

Kui otsustad avatud riidekapikombinatsiooni kasuks, veendu, et sellesse pandud rõivad saaksid hoiustatud sobival viisil, eriti kui kapp hakkab seisma näiteks laoruumis. Sest kui riietusesemeid on tarvis hoiule panna pikemaks ajaks, võib see mõjutada nende välimust ja kasutusiga.

„Esimene ja kõige tähtsam reegel on, et riidekapikombinatsiooni ei tohi paigutada otsese päikesevalguse kätte. Rõivad saab kaitsta riidekotiga, mis hoiab neid tolmu ja ebameeldiva lõhna tekkimise eest. Riidekott on läbipaistev, nii et sa näed kohe ära, mis selle sees on,“ sõnas sisekujundaja.

Riidepuude kõrval soovitab ta kapikombinatsioone täiendada mitmeotstarbelise riputi või klambritega riidepuudega. Neid saab kasutada korraga mitme salli, vöö, lipsu või mõne teise aksessuaari hoidmiseks, kuid ruumi võtavad need sama vähe kui tavaline riidepuu.

„Lisaks sobivad riidekappi seelikutele ja pükstele mõeldud riidepuud, millega võib korraga üles riputada mitu paari pükse või seelikut, mis tähendab, et kapp on rohkem korras ja seal on ka rohkem ruumi. Jalatseid võib hoida jalatsikarpides või kingakottides. Kingakott on soodne, kestlik ja mugav lahendus, mida saad vabalt kasutada ka väljaspool kodu – näiteks kui lähed trenni või reisile. Kott kaitseb su ülejäänud asju määrdunud jalatsite eest. Kingakoti küljel on lukk, mis teeb selle kasutamise mugavaks, ja tühjana saab selle hõlpsalt lamedaks kokku voltida, nii et see ei võta palju ruumi.