Ekraani suurus peaks olema tasakaalus ruumi suuruse ja vaatamiskaugusega. Kui elutoa suurus on mitte rohkem kui 16m2, siis sobib sellisesse ruumi 65-tolline teler. Suuremad ekraanid pakuvad küll kaasahaaravamat elamust, kuid teler ei tohiks ruumi üle koormata.

Samuti tuleb arvestada teleri ja diivani vahelise kaugusega. Õige kauguse arvestamiseks võta teleri diagonaali mõõt, korruta see kolmega ja saadki sobiva vahemaa sentimeetrites. Näiteks on 65-tollist telerit mõnus vaadata umbes kahe meetri kauguselt.

Uut telerit soetades arvesta ka soovitud kvaliteedi ja välimusega. Tutvu erinevate resolutsiooni ja ekraanitehnoloogia võimalustega ning ära alahinda teleri välimust - peab see ju sobituma sinu interjööriga. Õhukesed telerid paistavad seinale paigutades vähem silma ning ühendavad endas ilu ja funktsionaalsuse.

Kui sobiv teler on välja valitud, tuleb mõelda selle asukohale. Kindlasti peaks teler asuma silmade kõrgusel - nii ei väsi pikkade filmimaratonide jooksul kael ära. Selleks saad kasutada sobivat telekalauda või kinnitada teler hoopis seinale. Ekraani takistusteta nägemiseks on soovitatav asetada teler oma vaatevälja keskele.

Kui soovid oma elutoa tõeliseks kodukinoks muuta, on mõistlik soetada teleriga ühilduvad lisakõlarid. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab sul ennast heliga ümbritseda. Saad lemmiksisu kuulata teleri- ja lisakõlaritest samaaegselt. See tagab parima helikvaliteedi ning vaatamiselamuse. Kui sa ei soovi suuri kaste oma teleri kõrvale paigutada, siis peenikesed, ent siiski võimsad, ribakõlarid ehk soundbar’id sobituvad elegantselt ja märkamatult toa disainiga.

Toa kauni välimuse säilitamiseks tasub mõelda ka tehnikaseadmete ja nende juhtmete peitmisele. Üheks võimaluseks on seinale kinnitatava teleri juhtmed seina seest vedada või kasutada erilahendusi.