IKEA kutsub osalema „Ehi oma töökoht IKEA abiga jõulusärasse“ projektis, mille võitjate tööruumid kaunistab tasuta IKEA ärikliendiosakond. Soovid näiteks klassiruumi, arstikabinetti, kohvikut, töötajate puhketuba või muud äripinda eelseisvateks pühadeks hubasemaks muuta? Esita avaldus SIIT 5. novembriks. Jõulusärasse ehitakse kokku 3 äripinda.

Kodune tunne, mis kandub ka kontoriruumidesse

IKEA ärikliendiosakonna juhi sõnul ei vasta kõledavõitu ja ametlikud kontoriruumid enam töötajate ootustele.

„Inimeste ootused töökohtadele on muutumas. Eriti nüüd, kui paljudel on võimalik kodust töötada ja hubasust hinnatakse üha rohkem. Tulevikus meenutavad paljud kontorid meie kodusid. Tööandjad püüavad luua üha enam just selliseid töökeskkondi, mis lisaksefektiisusele ja keskendumisvõime parandamisele mõjutaksid positiivselt ka töötajate stressitaset ja julgustaksid omavahelist suhtlust,“ ütles IKEA ärikliendiosakonna juht Kärilin Kuhlap.

Samuti on Kuhlap märganud, et üha rohkem soovitakse luua töökohtadesse puhkenurki või kontoriruumidesse väikseid hubaseid ja mugavaid koosolekukohti. Selline keskkond julgustab tema sõnul vabamat suhtlust ja loob samal ajal ühtekuuluvustunnet.

Kandideeri, et võita jõuludeks tasuta töökoha ümberkujundamine

Nii nagu kaunistatakse pühade ja pidustuste ajal kodusid, võiks see olla ka tööruumides, muutes seda kodusemaks ja tõstes töötajate meeleolu. Jõuluaja lähenedes kaunistab IKEA B2B sisekujundajate meeskond tasuta ära kolm äripinda. Sisekujundusspetsialistid näitavad, kuidas kontorikeskkonda muuta hubasemaks suurte ümberehituste ja uue mööblita. Selleks kasutatakse dekoratiivesemeid, valgustust ja tekstiile.

„Aasta kõige pimedamal ajal on eriti oluline ümbritseda end hubasuse ja valgusega nii kodus kui ka kontoris, kus me veedame suurema osa oma päevast. Lisaks loob see ka pühademeeleolu, mis oktoobrikuus läbi viidud IKEA uuringu järgi on asi, mida peaaegu pooled Eesti kodanikest jõulude ajal kõige rohkem armastavad,“ sõnas Kuhlap.