Vaasid on valmistatud Tapio Wirkkala disaini järgi ja inspireeritud Ultima Thule algupärasest klaasnõude kollektsioonist. Lisaks läbipaistvale ja linasetooni klaasile on väiksem vaas saadaval ka taaskasutatud klaasist ja mati pinnaga vitroportselanist.

Täielikult taaskasutatud klaasist valmistatud vaasil ja karahvinil on taaskasutatud klaasi olemuse tõttu jahe sinine toon. Kõik taaskasutatud esemed on valmistatud Soomes asuvas Iittala klaasivabrikus suuga puhutud klaasi järeltöötlemisel, sulaklaasi valamisel ja kvaliteedikontrollis tekkivatest klaasijäätmetest. Nii ei jõua väärtuslikud klaasijäätmed prügilasse, vaid neist saavad taaskasutuse käigus uued esemed.

Lapimaa sulavast jääst inspireeritud Ultima Thule on disainilegend Tapio Wirkkala kuulsaim kollektsioon. Selle eksklusiivne disain peegeldab tuhandeid tunde, mis on kulunud klaasipuhumistehnika täiustamiseks, et saada kollektsioonile omane muster. 1968. aasta lansseerimise järel saavutas kollektsioon oma kolmele väikesele jääpurikale toetuva ümara põhjaga kohese edu. Tänaseks on ikooniline Ultima Thule olnud Iittala üks tuntumaid kollektsioone juba 55 aastat. Aastate jooksul on kollektsiooni lisandunud taldrikud, serveerimisnõud ja sisustusesemed.

Kes oli Tapio Wirkkala?

Tapio Wirkkala (1915-1985) oli multitalendist disainigeenius, keda peetakse Soome kaasaegse industriaalkunsti juhtfiguuriks. Wirkkala suurest portfooliost leiab klaasi, mööblit, tootedisaini, skulptuuri, linnaplaneerimist, kunsti, graafikat ja isegi Soome rahatähtede disaini. Kogu oma uskumatult produktiivse karjääri jooksul pälvis Wirkkala arvukalt auhindu, sealhulgas kolm kuldmedalit Milano triennaalilt, Lunningi preemia, Pro Finlandia medal ja Prints Eugeni medal.

1946. aastal võitis Wirkkala oma esimese disainiauhinna Iittala sponsoreeritud konkursil. Tänu oma ainulaadsele kunstilisele visioonile suutis Wirkkala Iittala kunstilise juhina luua ettevõttele ülemaailmse maine. Oma legendaarse karjääri jooksul lõi andekas kunstnik Iittalale üle neljasaja klaaseseme, millest paljud, nagu Ultima Thule ja Tapio seeriad, on tänaseni populaarsed.