Messi Ehitus ja Sisustus projektijuht Anders Urbel rääkis, et tõuke saunatemaatika esile tõstmiseks andsid mullu sügisel messil osalenud saunamajade tootjad ning tänavune sauna-aasta. „Nii ongi 1000-ruutmeetrine paviljon saunamajade, kümblustünnide, terrasside, tuleasemete ja valgustite päralt ehk kõik, mis võiks ühe saunakompleksi juurde kuuluda. Varasemalt on saunateemad jagunenud vastavalt spetsiifikale erinevate messipaviljonide vahel, tänavu moodustub neist tervik,“ kirjeldas korraldaja. Kohal on ka ettevõtted, kelle puitmaju varem Eestis messidel esitletud ei ole.

Projektijuhi sõnul on messi planeerimisel silmas peetud, et siit leiaks huvipakkuvaid teemasid nii kodu remondi kui ka uue maja ehituse planeerijad, sisedisainerid ja ehitusettevõtjad.

Tavaks on saanud, et ettevõtted on jagatud paviljonide vahel kaheks suuremaks alateemaks ehk ehitus ja sisustus.

Esimese paviljoni fookuses on hoonete ehitus, ventilatsiooni- ja kütteseadmed, veetöötlusseadmed, ehitusmaterjalid ning muu valdkonnaga seonduv. Tagumine paviljon on aga sisustuse päralt ning seal on temaatikaid seinast-seina: alates elektriseadmetest, eritellimusmööblist ja peeglitest kuni taimede, dekoratsioonide ja kujutava kunstini välja. „Kunstnike kaasamine messimiljöö loomiseks on põnev nii korraldajatele, kunstnikele endile kui külastajatele. Mullune idee, kus kunstnik maalis lõuendile otse külastajate silme all tekitas palju elevust ning oli näha, et kunst pakub rahvale huvi. Tänavu on näituseala veelgi suurem ja loodame, et messi järel leiab nii mõnigi teos uue omaniku,“ tutvustas Urbel.

Messi raames toimub ka seminariprogramm.

Reedene koolitus on suunatud ehitusvaldkonnas töötavatele inimestele ning kätkeb temaatiliselt suurpaneelelamute soojustamist tehases valmistatud elementidega. Laupäevane programm on suunatud koduomanikele ning messikülastajatele ilma osalustasuta. Hoonete energiasäästule pühendatud seminarides tuleb juttu nii eluaseme toetusmeetmetest, rohepöördest, kulutõhusatest küttesüsteemidest kui ka päikeseenergiast.