„On rõõm tõdeda, et nomineeritud ja žürii poolt külastatud objektid paiknesid üle Eesti - investeeringud ruumi kvaliteeti ei koondu vaid pealinna. Avaliku ruumi kontekstis domineerisid haridusasutused, mis on sihipärase ja tulevikku investeeriva tegevuse tulemus nii riigi kui ka kohaliku omavalitsuse tasandil. Uued koolijuhid olid siiralt uhked ning inspireerusid silmnähtavalt oma ruumist rääkides.

Tasakaaluks eelnevale märkas žürii ka väikest skaalat ja sisearhitekti hoolivat ning täpset suhtumist elamise ruumikvaliteeti väga erinevates olukordades. Töökeskkondasid külastades tõdesime, et pandeemia järgne ruumikasutus ja -käsitlus on pöördumatult muutunud. Parimatest parimad keskkonnad jäid silma arhitektuuri terviklahenduse poolest, kus koostöö sisearhitekti ja arhitekti vahel oli suutnud esile tuua just ruumi enda olemuslikud väärtused,“ ütles žürii liige Andres Ojari.

Žürii liige Heleri Nõmmik lisas, et “selle aasta kandidaatide seas leidus palju huvitavaid ideid ja lähenemisi, kuid nominentide sekka said valitud tööd, mille kvaliteet oli mitmetasandiline ja komplektne. Välja paistavad kaalutletud otsused ja läbimõeldud materjalivalikud, mille tulemuseks ajatu disain ning paindlikud ja funktsionaalsed interjöörid.“

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2023 nominendid tööde konkursile laekumise järjekorras on:

1. Paide Riigigümnaasium – sisearhitektuur: Birgit Palk, Raul Tiitus, Tarmo Piirmets (PINK); arhitektuur: Salto AB; haljastus: Maarja Gustavson

Paide Riigigümnaasium

2. Mulgi Elamuskeskuse häärberi ja ekspositsioonihoone sisearhitektuur – sisearhitektuur: Helen Rebane, Tanel Teder, Elo Liina Kaivo (NÜÜD ARHITEKTID)

Mulgi Elamuskeskuse häärberi ja ekspositsioonihoone sisearhitektuur

3. Niguliste kiriku torn ja väike kabel – sisearhitektuur: Liis Lindvere, Indrek Mikk, Raivo Kotov, Andrus Kõresaar (KOKO arhitektid).

Niguliste kiriku torn ja väike kabel

4. Pelgulinna Riigigümnaasium – sisearhitektuur: Tarmo Piirmets, Anni Leo (PINK); arhitektuur: Arhitekt Must; maastikuarhitektuur: Kino Maastikuarhitektid.

Pelgulinna Riigigümnaasium

5. Bestwine Studio – sisearhitektuur: Hanna Karits; arhitektuur: LUMIA.

Bestwine Studio

6. Nordecon Betoon büroo – sisearhitektuur: Kärt Tähema (KT DISAIN), Riina Harik (SAHA IN); arhitektuur: Arhitektuuribüroo Pluss.

Nordecon Betoon büroo

7. Wiigi maja – sisearhitektuur: Hanna Karits.

Wiigi maja

8. Rakvere Riigigümnaasium – sisearhitektuur: Marja Abe, Liisa Põime, Ainiki Niinelaid (Salto AB); arhitektuur: Salto AB; haljastus: Maarja Gustavson.

Rakvere Riigigümnaasium

9. Mustjala pansionaat – sisearhitektuur: Annika Lill, Karli Luik, Johan Tali, Heleri Koltsin; arhitektuur: Molumba; haljastus: Maarja Gustavson.

Mustjala pansionaat

10. A. Weizenbergi 23 hoone sisearhitektuurne projekt – sisearhitektuur: Reio Raudsepp, Rene Safin, Rasmus Tamme (ARS Projekt); arhitektuur: ARS Projekt; maastikuarhitektuur: TajuRuum.

A. Weizenbergi 23

11. Eesti Vabariigi suursaatkond Soulis – sisearhitektuur: Kadri Tamme, Harri Kaplan, Mia Tamme, Marleen Stokkeby.

Eesti Vabariigi suursaatkond Soulis

12. Põro maja – sisearhitektuur ja arhitektuur: Hanna Karits, Mari Hunt.

Põro maja