Konkursi korraldaja Erik Konze sõnul on puit suurepärane ehitusmaterjal, mis on kerge ja vastupidav. „Ajal, mil keskkonnaprobleemid on globaalselt üheks suurimaks kõneainet pakkuvaks teemaks, on oluline leida võimalusi, kuidas inimteguritest tulenevaid ohtlikke mõjusid loodusele vähendada. Puidul on keskkonnasõbraliku ja kohalikku päritolu materjalina palju eeliseid, mistõttu on puitarhitektuuri arengu edendamisele kaasa aitamine kindlasti oluline,“ märgib ta.

Konkursil on neli auhinnakategooriat. Peaauhinna Aasta Puitehitis autoreid premeeritakse seejuures kahe reisipääsmega puitarhitektuuri õppereisile või konverentsile 4000€ ulatuses. Välja antakse ka eriauhind parima puitinterjöör eest, „EstPly puitinterjööri auhind„ – 1500€, eriauhind liimpuidu parima kasutuse eest, „Arcwoodi aasta liimpuiduauhind„ – 1500€ ja eriauhind höövelmaterjali parima kasutuse eest, „Raitwood’i aasta fassaadiauhind„ – 1500€.

Aasta Puitehitis 2022: Rakvere töö- ja tehnoloogiakeskus

„Puitu on hoonete konstruktsioonis ja välis- ning siseviimistluses kasutatud pikalt, kuid ometi tulevad inimesed jätkuvalt välja uute loovate lahendustega, tõestades taaskord, kui universaalne materjal puit on,“ ütleb Konze.

Konkurss on avalik. Nii era- kui juriidilised isikud saavad ehitisi võitlusele esitada käesoleva aasta 21. septembrini. Hindamisele kuuluvad hooned ja rajatised, mis valmivad hiljemalt 2023. aasta 20. septembriks ning mida pole varasemalt aasta puitehitise võistlusele esitatud.

Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet, mis koos täiendava infoga on leitav SIIT. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 3. novembril toimuval puidutarhitektuuri konverentsil „Puit – homse elukeskkonna võti“ ning avaldatakse pärast võitjate väljakuulutamist Puuinfo kodulehel www.puuinfo.ee.