Kasuta maksimaalselt seinapinda ja voodialust ruumi

Ühetoalises korteris või ühikas pole riidekapile just palju ruumi, rääkimata riiulitest. Siinkohal ei tohiks seinapinda ja voodialust ruumi raisku lasta. Voodialused hoiukohad aitavad ka kõige väiksematest ruumidest maksimumi võtta. „Näiteks on hea idee kasutada voodikasti või kangast ja plastist hoiukaste ning kaanega kaste, mis võivad samaaegselt täita ka öökapi rolli,“ sõnas IKEA Eesti sisekujundusosakonna juht Pedro Castro.

Kui riidekapiks ruumi napib, võib mõelda ka erilahenduste peale. Üks taskukohane võimalus on näiteks kasutada kummuteid ja riidepuutoru. Lisariiulite loomiseks sobivad aga rippriiulid.

Ära unusta kappide ja sahtlite sisukorrastajaid

„Kui toas on vähe ruumi, ära unusta korrastada ka kummutite sahtleid. Kui lisad sahtlitesse hoiukastikesi või sisukorrastajaid, saad vältida segadust ning leiad alati kõik sokid ja särgid lihtsa vaevaga üles. Selleks, et sahtliruumi parimal viisil ära kasutada, keera riided ja aksessuaarid rulli või voldi need kokku ja aseta üksteise kõrvale. Nii on esemeid lihtsam näha ja vajadusel sahtlist välja võtta. Ja kui hoiustad ehteid väikestes karpides on sinu kummutisahtlid seest nii ilusad kui ka praktilised,“ rääkis sisekujundaja.

Tegelikult võib kummutites hoiustada lisaks riietele ka muid asju, nagu kirjatarbeid, dokumente jne. Selliste asjade korrastamiseks sobivad imehästi sahtlisisud ja vastupidavad kaantega või kaanteta kastid, mis aitavad sorteerida nii pliiatseid, pabereid kui ka USB-kaableid.

Tekstiilid ja sobiv valgustus loovad hubasust

Voodi puhul soovitab sisekujundaja valida kompaktse voodiraami, millel on madal peats, et see mahuks näiteks aknalaua alla. Samuti on hea lahendus mitmekülgne voodiraam, mille asendit saab kohandada, muutes selle näiteks paari padja ja abilaua abil diivaniks.

„Kui öökapiks napib ruumi, võib selle asemel kasutada pildiriiulit. Sellele mahuvad nii lugemiseks mõeldud lamp, äratuskell, raamatud kui ka muud vajalikud pisividinad,“ jagas Castro.

Hea ööune jaoks tuleks magamistuba muuta võimalikult pimedaks ja hubaseks. Pimendavad rulood hoiavad ära nii päikese- kui ka tänavavalguse, mis võivad muidu magusat und segada.

„Aga kui hubasusest rääkida, siis ei saa me üle ega ümber tekstiilidest. Vali välja oma lemmikvoodipesu, pleed ja padjad ning ära unusta ka väikest vaipa. Juba need paar asja muudavad koheselt toa meeleolu. Samuti ei tohiks alahinnata valgustust. Vali näiteks mõni patareidel töötav lahendus või kasuta hoopis USB-juhtmega LED-lampi,“ soovitas IKEA sisekujundaja.