Arenduse eest vastutava Miston Capitali arendusjuhi Kuldar Kirikali sõnul on Rannaniidu maja disainitud vastama koduostjate kõrgetele ootustele. „Näeme oma igapäevatöös, et Pärnus on ka praeguses turuolukorras arvestatav nõudlus uusarenduste järele ning koduostjad on väga teadlikud – hinnatakse nii materjalide kvaliteeti kui ka hoone ökonoomsust ja jätkusuutlikkust: näiteks on A-energiaklass muutunud turul uute hoonete puhul kindlaks standardiks,“ sõnas Kirikal.

Põhirõhk nutikatel lahendustel

Mais 2024 valmivas Rannaniidu majas saab olema 11 korterit. Maja küte, jahutus, ventilatsiooni, õhukvaliteedi, turva- ja fonosüsteemid on kaugjuhitavad korteri- ja ruumipõhiselt ning lähtuvad ökonoomsuse põhimõttest. „Arendajate ja koduostjate jaoks on prioriteet, et uued hooned oleksid jätkusuutlikud – seda põhimõtet peame maja iga detaili juures silmas. Nii on näiteks korterites maast laeni aknad, et kasutada maksimaalselt ära päevavalgust. Maja katusele paigaldame päikesepaneelid, millest tekkivat tootlikust saab kasutada korteriühistu üldkulude vähendamiseks. Loomulikult on ka igale korterile tagatud elektriauto laadimise võimalus,“ kinnitas Kirikal.

Kortermaja asukoht Papiniidu tänaval võimaldab igapäevatoimetusi teha jala või rattaga liigeldes. „Oleme Rannaniidu arenduse puhul silmas pidanud, et inimesed ei peaks oma igapäevatoimetustes autost sõltuma. Papiniidu tänav asub linnakärast eemal, samas on jalutuskäigu kaugusel kõik igapäevaselt oluline: kaubanduskeskused, kool, lasteaed ning kaunis kergliiklustee, mis kulgeb mööda lahe äärt ning lõppeb Pärnu rannapromenaadiga. Väärtust lisavad ka vaikne tupiktänav ning kodu kõrval asuvad metsatukk ja privaatne liivarand,“ sõnas Kirikal, lisades, et Papiniidu tänava atmosfääri loomisel on eeskujuks võetud Euroopa kuurortlinnad.

Nõudlus Pärnu kinnisvara järele püsib

Kuigi kinnisvaraturul kostab sõnumeid nõudluse suurest vähenemisest, pole Kirikali sõnul tegelik olukord nii tumedates toonides. „Kuigi laenumaksete nii kiiret kallinemist ei osatud ette näha, on turg sellega toime tulnud tänu sellele, et pankade nõuded kodulaenu andmiseks on olnud selged ning inimeste laenuvõime hindamisel arvestati ka taolise stsenaariumiga. Võrreldes eelmise aasta tippajaga on kinnisvaraturg normaalsuse piiresse tagasi jõudnud ja seisakut turul ei ole. See näitab, et inimestel on meeles vana põhimõte – oma kodu ostmisel pole turgu mõtet ajastada, selleks on alati õige aeg,“ ütles Kirikal.

Pärnu kinnisvaraturg on tuntud suviste üürikorterite poolest ning Kirikali sõnul püsib huvi ka investeerimiskinnisvara soetamise vastu. „Investorid peavad praeguses turuolukorras enda plaanides ja arvutustes paindlikud olema, kuid üürikinnisvara soetatakse endiselt. Teadlikud investorid on riskidega kursis, kuid teavad, et euribor ei jää tõenäoliselt praegusele kõrgele tasemele. Ka ebakindlatel aegadel nähakse kinnisvaras kindlat, käegakatsutavat viisi oma raha paigutamiseks,“ sõnas Kirikal.