Tapeet sündis Baubauwalli ja Eesti Joonisfilmi autorite Heiki Ernitsa ja Janno Põldmaga koostöös. Valikus on 29 erinevat kordusmustrit ja pilttapeeti, mis kujutavad multikatest ja raamatutest tuttavaid Lotte tegelasi. Heiki Ernitsa joonistatud karakterid on seatud tapeetidele nii, et nad sobiksid Eesti kodude lastetubadesse – enamus kollektsioonist on heledates toonides või täiesti mustvalged. Kusjuures - kui tahad, võib laps Lotte või mõne muu kujunduselemendi värvida nii, nagu tema sooviks!

„See on projekt, mille loomisel tapeedistuudios polnud ühtegi ilma naeruta päeva. Lotte lood ja illustratsioonid on lihtsalt nii ägedad! Meie tapeedidisainer Triinu Silla pani Heiki Ernitsa algsed joonisfilmi ja raamatusse joonistatud tegelased tapeetidele nii, et nad mõjuvad mitu korda suuremal väljundil stiilselt. Kusjuures, Lotte tapeetide hea nõuandja ja kaasaelaja on Triinu väike tütar Herta,“ ütles Baubauwalli loovjuht Anna-Kai Tõrs.

Baubauwall on Eestis tapeetide tootmise ja disainimise taastanud ettevõtmine. Läbi nutika IT-lahenduse saab klient valida täpselt soovitud seina mõõtu lõigatud tapeete, mis trükitakse keskkonnasõbralikule fliistapeedi materjalile. Tootmisjäägid on minimaalsed ning trükiks kasutatakse sertifitseerituid mittemürgiseid värve. Tapeedid trükitakse Tallinnas ning uue tapeedi koos liimiga saab tellija kätte vaid nädalaga.