Arco Vara viis koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga läbi Tallinnas Mustjõe asumis Kodulahe kvartalis asuva Lammi 6 arenguala arhitektuurivõistluse, mille võitjaks valiti Molumba arhitektuuribüroo kavand nimega Trifolium. Elukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul oli võidutöös lisaks jalakäijasõbralikkusele väljapaistvalt lahendatud ka seos olemasolevate naaberkinnistutega.

„Kavandis on hästi lahendatud uute hoonete vahelised sisehoovid - tekivad turvalised ja autovabad haljasalad, mis tuginedes piirkonna kogemusele on väga olulised. Lisaks tekib Molumba kavandi järgi kvartaleid ühendav rohetelg, kus põhirõhk antakse jalakäija turvalisusele,“ selgitas Niinemäe.

Tema sõnul on nii arhitektidele kui ka arendajale väga suureks väljakutseks leida juba olemasolevate planeeringute keskele sulanduv lahendus, kuid Molumba kavandis on perspektiiv efektse tulemuse jaoks olemas.

Lammi 6 arhitektuurikonkursi võitnud lahenduse järgi avanevad arenduse äripinnad tänavate poole, samas kui sisehoov, mänguväljak ja kasvuhooned koos väikese veesilmaga, mis korjab sademevett paiknevad kvartalite vahel tuulevaikses rohealas. Eluhooned on lahendatud läbivalt neljakorruselistena ja kõikidele korteritele on planeeritud avarad rõdud.