Minimalistlike detailidega vannituba

Vannituba oli esimene ruum, mida Kati perega uues kodus enda järgi seadma hakkas. Seina valisid nad akna all olevast metsast inspireeritud rohekad plaadid, mida kontrastina täiendasid helehallid toonid. Tasapinna ja seinakapid valmistasid nad ise tammepuidust ning aksessuaarideks valisid minimalistlikud Itaalia disaini elemendid.

Vannituba enne
Vannituba pärast

Käsitsi joonistatud detailidega pesuruum

Algselt oli Kristi vannituba beež ja roosa, kraanikausikapp ja tööpind tumepruunid. Kiirelt värvis naine kapi, tööpinna ja ported tumedamaks roosaks ja nii see mõneks ajaks ka jäi.

Vannituba enne

Ümbertegemise käigus värvis pere ära nii põranda- kui seinaplaadid. Mustrid põrandale said enda tehtud šabloonidega. Portele joonistas Kristi veekindla markeriga taimemotiivid ja lindudega pildid. Töötasapind sai uus ja valge. Ka ilmetu klaasplokist aken värviti ja lakke lisati valgusteid, sest eelmised ei valgustanud ruumi piisavalt.

Vannituba pärast

Talumaja romantiline vannituba

Kirsti ja Andres otsustasid maale kolida 4,5 aastat tagasi, sest leidsid Lääne-Virumaal imearmsa rootsipunase talumaja. Talu ehitati 1900.aastate alguses ning seal elas puutöömeistrist isa koos oma kahe tütrega. Eelmise omaniku poolt renoveeriti vana palkmaja umbes 15 aastat tagasi suvilaks.

Eesruum enne-pärast

Eelmisel suvel jõudis paar oma töödega nii kaugele, et oli aeg majas sees teha korda pesuruum, saun ja WC. Vanast otsustati säilitada nii palju kui võimalik ja lahendada kõik võimalikult lihtsalt. Nii näiteks säilitasid ja taastasid nad vana paekiviseina. Vanadest laudadest ehitasid WCsse riiuli ja nagide alused. Tööde käigus täideti ka unistus vannist.

Pesuruum enne
Pesuruum pärast
Saunaruum enne - pärast
Saunakeris enne - pärast
Saunalava enne - pärast
WC enne - pärast

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.