Lükanduks muudab ruumi avaramaks

Ingrid jagas meiega oma wc ja vannitoa muutumisprotsessi. Vana kraanikausi kohale tehti seina ava ning paigaldati liuguks. Vann asendati dušinurgaga. Põrandale valiti epoksiid. Põneva tulemuse saamiseks joonistati esmalt lapsega koos enne põrandale ning siis valati epoksiidiga üle.

Vannituba enne

Nõukogude aegsest pärlist kaasaegseks vannitoaks

Kristel kirjutab, et nende kindel soov oli ehitada kokku wc ning vannituba. Eesmärgiks ruumi juurde saada. Lisaks wc-vannitoa vahelise seina lammutamisele näpistati ruumi juurde ka koridorist. Pika planeerimise tulemusena ehitati osaline sein duššinurga ja wc vahele.

Vannituba ja wc enne

Muidugi oli vaja ka lisaküttele mõelda - põrandaküte osutus sobivaks lahenduseks.

Lakke paigaldasid nad alumiiniumpaneelid, mida Kristel kirjeldab kui kaunist lahendust, mida on lihtne paigaldada ning mis on veekindel ja ei paisu. Samuti on nii igal ajahetkel mugav ligipääs lampidele ja ventilatsioonile.

Vannituba ja wc pärast

Plaatide valikul lähtuti lihtsast ja klassikalisest. Jõulisi mustrid ja värvilised plaadid jäid kõrvale kartuses, et ajapikku neist tüdinetakse. Nüansse otsustati lisada hoopis dekoratiivsete elementidega. Ainsaks silmapaistvamaks detailiks uues vannitoas on tumedad vuugid põrandal.

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.