Õigesti valitud seade ei võimalda mitte ainult professionaalselt valmistatud jooki kauem nautida, vaid annab ka võimaluse tunda end kodus tõelise baristana. Arutleme lähemalt – millist kohvimasinat valida ja millistest kriteeriumidest lähtuda sobivaima otsimisel.

Barista valik koju - espressomasinad

Paljude kohviprofessionaalide jaoks on kohv midagi enamat kui lihtsalt jook. See on kaasahaarav protsess, mis toob teid lähemale, see on võimalus näidata tähelepanu või lihtsalt nautida ettevalmistusprotsessi. Neile, kes armastavad arendada kohvi valmistamise oskusi või soovivad õppida kohvi valmistama nagu tõeline professionaal, on espressomasinad suurepärane valik. Need ei muutu mitte ainult köögi interjööri pilkupüüdvaks detailiks, vaid on ka suurepärased vahendid harjutamiseks.

Poolautomaatsed kohvimasinad on keerukamad ja kõrgetasemelisemad kui automaatsed. Need nõuavad juba jahvatatud kohvi ja veidi rohkem pingutust kui ühe nupu vajutamine. Esimese sammuna tuleb masina portafiltri käepidemesse lisada sobiv kogus kohvi, seda spetsiaalse tamperiga korralikult tampida ning siis kohvimasinasse lisada. Joogi maitse ja kvaliteet sõltub sellest, kuidas kohvi kokku surute. Samas neile, kes on harjunud poolautomaatse masinaga jooke valmistama, hakkab hommikukohvi valmistamine tunduda nagu nali.

Espressomasinad on enim hinnatud nende unikaalsuse pärast. Need kohvimasinad saavad sageli köögi põhifookuseks. Lisaks on paljud seda tüüpi kodumasinad äärmiselt kompaktsed, mistõttu nad ei vaja palju lisaruumi.

Hooldusfunktsioonid: olulisim reegel on see, et ärge unustage puhastada portafiltri käepidet, kuhu lisate jahvatatud kohvi. Tavaliselt tuleb seda pärast terve päev kasutamist korralikult puhastada. Kui jood vaid paar tassi kohvi päevas, on seda palju lihtsam pesta ja pole vaja palju vaeva näha. Samuti eemaldage kindlasti seadmest regulaarselt katlakivi ja loputage kuuma auruotsikut. Nõuetekohase hoolduse korral on kohv maitsev igal hommikul.

Aja kokkuhoid – automaatsed kohvimasinad

Espressomasinate valik sõltub isiklikest vajadustest ja harjumustest. Seega mõelge enne poodi minekut läbi, kui palju aega saate kulutada mitte ainult kohvipausile, vaid ka valmistamise ja hooldamise protsessidele. Tänapäeval paistavad kohvimasinad silma mitte ainult stiilse disaini, vaid ka maksimaalse funktsionaalsuse poolest.

Automaatsed kohvimasinad on üks populaarsemaid ja sagedamini valitud kohvimasinaid kodus kasutamiseks. Ehk on seda tüüpi seadme suurimaks eeliseks võimalus nautida värsket, asjatundlikult valmistatud kohvi iga päev ühe nupuvajutusega. Siin on mõned automaatsete kohvimasinate tähelepanuväärsed omadused:

  • Oad jahvatatakse iga tassi kohvi jaoks eraldi. See aitab tagada joogi värskuse ja aroomi. Eriti oluline neile, kellele meeldib espresso või must kohv.

  • Võimalus valida soovitud kohviubade jahvatusaste. Oluline on rõhutada, et kohvi maitse sõltub tugevalt jahvatusastmest. Masin annab võimaluse katsetada ja avastada kõige maitsvama kohvi valmistamise viisi peenest jahvatustest jämejahvatuseni.

  • Automaatne puhastusprogramm. See funktsioon on tavaliselt saadaval viimastel mudelitel, kuid aja kokkuhoidmiseks on see üks olulisemaid funktsioone. Hommikutel, mil iga minut loeb, saab suurimaks eeliseks automaatne puhastusfunktsioon.

Veel üks unikaalne funktsioon on eelseadistatud retseptid ja võimalus neid tuleviku jaoks salvestada. Seda funktsiooni hinnatakse enim kodudes, kus igaühel on oma lemmikkohvi joomise viis, alates espressost kuni tugeva vahuga cappuccino'ni. Tõsi, mõnel automaatsel kohvimasinal on integreeritud piimavahustamissüsteem, teisel ainult kuuma auruga piimaotsik. Viimane on kasulik neile, kellele meeldib kohvi valmistamise protsessis osaleda, kuid kes säästab aega, peaks valima juba integreeritud piimasüsteemi.

Hooldusfunktsioonid: selleks, et nautida iga päev maitsvat ja lõhnavat kohvi, peaksite pöörama tähelepanu oma automaatsele kohvimasinale. Kord nädalas vajab puhastamist kohvi valmistamise agregaat ja peale iga latet ka piimasüsteem, eriti kui masin on pärast hommikukohvi terve päeva kasutamata. Paneelil või ekraanil kuvatavad täitmis- või katlakivieemaldussümbolid annavad teile teada, millal on vaja uuesti täita või katlakivi eemaldada. Kui soovite säästa iga minutit, valige integreeritud piimasüsteemi ja automaatse puhastusprogrammiga kohvimasin.

Hõivatud linnainimestele – kapselkohvimasinad

Kapselkohvimasinad on väikesed, kerged, piisavalt vaiksed ja peaaegu hooldusvabad. Erinevalt eelpool mainitud automaatsetest ja poolautomaatsetest kohvimasinatest vajavad need joogi valmistamiseks spetsiaalseid kohvikapsleid – alumiiniumfooliumist kaanega väikesi plastpakendeid. Need täidetakse sobiva koguse kohviseguga. Liikide ja maitsete valik on ülimalt lai ning kapselkohvimasinaga saab valmistada lisaks espressole või mustale kohvile ka latet, cappuccino't või muid täiusliku piimavahuga magustoidutüüpi kohvisid. Ei mingit piima vahustamist, otsikuid ega puhastamist. Piisab kasutatud kapsli äraviskamisest ja taaskasutamisest: visake alumiiniumfooliumist kaas metallanumasse, plastosa plastnõusse. Siin on veel mõned kapselkohvimasinate funktsioonid:

  • Äärmiselt lihtne kasutada. Ka kõige kiiremal hommikul jääb aega ühe maitsva kohvi jaoks.

  • Lihtne transport. Seadet on mugav kodust pühadeks või nädalavahetusteks lahkudes kaasa võtta. Veenduge siiski, et kohvikapslid oleksid seadme kõrval. Ilma nendeta ei suuda kapselkohvimasinad oma funktsiooni täita ja jahvatatud kohv siia ei sobi.

  • Erinevad maitsed ja kohvitüübid – lihtne valida igaühel. Late, cappuccino, must kohv, espresso, ristretto, macchiato – kapselkohvimasinad valmistavad ükskõik millise joogi, mida soovite.

Hooldusfunktsioonid: et nautida head kohvi iga päev, ärge unustage seda regulaarselt puhastada ja katlakivi eemaldada. Katlakivi eemaldamine on vajalik umbes iga kolme kuu või 400 tassi järel. Samuti tuleb tühi kapsel pärast kasutamist kindlasti ära visata ja taaskasutada.

Väikesed, kuid funktsionaalsed ja mugavad kapselkohvimasinad on parimad sõbrad neile, kes igal hommikul kodust välja tormavad. Soovitatavad neile, kes veedavad vähem aega kodus, kuid kellel on vaba minut hea kohvi nautimiseks.

Jaga
Kommentaarid