Kadi kirjutab, et otsustasid investeerida oma lapse tulevikku ning soetasid sellel eesmärgil korteri. Korter tundus aga rusuv ning kaugel tänapäevast, mistõttu otsustati kodu värskendada.

„Nii suurt korterit uuendada oli meile abikaasaga esmakordne kogemus. Esimese asjana otsustasime elutoas eemaldada tapeedi, et siis seintele kanda ainult värv. Nii lihtsalt see kahjuks ei läinud, kuna tapeet oli kantud seintele tundmatu vahendiga. See muutis ka selle eemaldamise väga raskeks,“ kirjutab naine. Lõpuks saadigi tapeet seinast kätte, ent siis avastati auklikud seinad, mis vajasid pahteldamist ja lihvimist. Kui seinad sirged, sai värvi valida. Naine soovis valgeid seinu, abikaasa aga halle. Kompromissina valiti helehall.

Heledama ilme said ka köögiseinad. Veekahjustustest räsitud alumise kapi uksed otsustas naine ise korda teha ning mustaks värvida. Kadi toob välja, et elukaaslast hirmutas mõte musta värvi kappidest, mistõttu värvimise ajal otsustas ta lausa korterist eemale hoida. Lõpptulemus oli aga meeldiv üllatus.

Esikuga läks kergemalt. Tapeet tuli kergelt maha ja seinad olid sirged. Esikus olnud kapike värviti mustaks, panipaiga uksele paigaldati uued nupukesed ja üks sein värviti helehalliks. Vannitoas vahetati vaid valgustid, vannikardin ja värskendati peegli ääri musta värviga.

“Oleme lõpptulemusega väga rahul. Arvestades, et see oli meie esimene kogemus, õppisime sealt väga palju ja meid üllatas, kui palju tegelikult annavad korterile juurde õiged värvid ja valgustid,“ lõpetab Kadi oma kirja.

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.