Maakodu magamistoas toimunud värvikirevast muutusest kirjutas Maarja meile vähemalt sama värvika ülevaate.

„3 aastat tagasi ostsime omale maakodu. Toad olid „väsinud“, aga otsustasime, et kuna terve maja vajab niikuinii suuremat renoveerimist, siis ei hakka raha kulutama väikeste muutuste peale. Mida aeg edasi, seda selgemaks sai tõsiasi, et põhjalikuks renoveerimiseks on vaja kasvatada palju (väga palju!) paksem rahakott. Seega otsustasime ikkagi tubades väga lihtsalt miniremonti teha, et olukord puhtam ja mõnnam oleks,“ kirjutab Maarja.

Tuba enne

„Esimeseks toaks valisime oma magamistoa. Olen alati värve armastanud ja meie uues toas neist juba puudust ei tule! Eelarveks seadsime 200€-300€,“ jätkab naine.

„Põrandale panime vaipkatte, et jalale soojem oleks (~80€). Seina värvitava tapeedi ja tapeedile värvi (~50€). Mainin ära, et vana tapeet jäi alla, selle maha kiskumine oleks liiga suur töö olnud, aga me tahtsime ju võimalikult lihtsalt teha! Vana peegliga kummut sai roosa mööblivärvi alla (10€). Peeglil on küll mõra ja peegel ise on nii kõver, et peeglisse vaadates tundub, nagu keegi oleks kõvasti vastu lõugu andnud, kuid sellel on kuidagi oma võlu ja ära parandada ei kavatse. Lisaks nipet-näpet sisustamiseks-kardinapuud, pildid, lambikuppel, uus voodipesu, riiulid (~80€). Kogu remont võttis aega umbes 4 päeva,“ kirjeldab ta.

"Kahjuks natukene läks eelarve lõhki, sest meie 2 aastane Albert otsustas teise tuppa kolida ja tänu sellele jäi ukse taha ruumi garderoobi jaoks (150€, vana hea Ikea!). Plaanis on veel vahetada beežid kardinad rõõmsate kollaste vastu ja muidugi lisada põnevaid postreid seintele, sest ruumi ju veel on.

Ise olen oma uues pesas väga rahul ja julgustan kõiki ette võtma väikeseid värvilisi muutuseid! Kevad ju ikkagi!“ lõpetab Maarja oma kirja.

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.