Birgiti muutus toimus köögis. Korterit ostes oli köök olemas ning plaani kohe uut ostma hakata ei olnud. Muugi vajas kodus korraldamist.

Köök enne

„Ainuke, mis köögis häiris oli värv,“ kirjutab naine ja jätkab: „Eriti need valged kapiuksed. Teadsin, et värvida ei taha. Olin kodus aga erinevaid asju teipinud ja mõtlesin, et miks mitte ka ustele nii uus välimus anda. Mõeldud tehtud!“ Poest leidis naine sobiva rohelise teibi ja esimesed uksed saidki uue värvi.

Köök pärast esimeste kappide teipimist

Üldpilt oli omanikule juba palju meelepärasem. „Mingi hetk, aga hakkas kripeldama, et töötasapind ei meeldi. Jällegi sammusin Bauhausi ja sai ka see teibi alla. Nüüdseks on pikalt olnud ja kulunud ainult ühest kohast, kuhu ma ise kogemata täkke tegin. Seega julgen teipi soovitada töötasapinnal,“ jagab naine oma kogemust.

Töötasapinna teipimine

Ometigi polnud muutused köögis veel täielikult. Birgit kirjutab edasi: „Järgmiseks vaatasin, et pruun on ka igav. Mõtlesin, mis värv sobiks rohelisega ja valituks osutus matt must. Jälle seadsin sammud Bauhausi tuttava riiuli ette ja tulin rullidega koju. Õhtul hakkasin teipima, jätkasin järgmisel hommikul ja nii saingi uue musta köögi. Eks muidugi lähedalt vaadates on mõni natuke mitte nii ideaalne koht, ent üldpilt on nüüd puhas ja ilus. Igapäev vaatan ning olen rõõmus ja uhke enda üle!“

Köök pärast

Maksma läks see tuuning alla 100€. Praegu kaalub naine, kas panna ustele uued käepidemed või vanad ära värvida. Tema igapäevaseid tegemisi saab jälgida Instagramis - kodu.birgitiga

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.