Antiikkapp modernses köögis

Veronika saatis võistlusele antiikse kapi, mis tänu redisainimisele leidis auväärse koha köögis. Protsessist kirjutab naine: „Elutoa remontimise käigus tekkis küsimus, kuidas säilitada kaks mahukamat antiikkappi ning sulandada need modernse köögiga? Ruumi kokkuhoiu mõttes tekkis plaan asetada kaks kappi üksteise peale, kapid läbisid värvimiskuuri ning taga seintele sai liimitud värvikas tapeet. Led küünalde abil saab tekitada hubasust ning moderne köök ja antiigi duo pakuvad pererahvale esteetilist naudingut.“

Kaks kappi üksteise peal enne
Kappide värvimine
Köök ja sobiva taustatapeedi valimine
Lõpptulemus

Kaunite ustega kapp

Helina kirjutab: „Ostsin kasutatud kapi, millel olid huvitava mustriga uksed ja soovisin neid kindlasti säilitada. Kuna ustel oli veidi täkkeid ja kriime, siis kasutasin lakki, et saada jälle ilus sile ja läikiv pind.“

"Ülejäänud kapi värvisin mustaks Fusion mineraalvärviga ja tegin pealt veel veepõhise lakiga üle. Uste käepidemed jätsin originaalid, ent värskendasin neid kuldse spreivärviga,“ jätkab ta.

„Kuna kapp oli väga madal, siis lõikasin sellele prussidest jalad, mis said lihvitud ja samuti värvitud ja lakitud,“ selgitab naine, kuidas jõudis lõpptulemuseni.

Süsimustad öökapid

Liisile meeldib mängida liistudega, puiduornamentidega ning erinevate vahadega. Värvimiseks kasutab ta peamiselt kriidivärve.

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.