Mängu- ja poriköögid on lapsevanemate seas ülipopulaarsed. Vanast kapist saab luua ainulaadse mänguköögi oma lapsele nagu näitavad meie järgmised fotovõistlusele esitatud tööd.

Armas hall mänguköök

Vanast peeglikapist sai lastetuppa vahva tööpind koos kraanikausi ja „külmkapiga“.

Kõigepealt võtsin kapi osadest nii lahti kui võimalik, puhastades ja lihvides kõik osad mida vaja. Sahtlitelt eemaldasin spooni, lihvisin ja immutasin puidukaitsega. Ülejäänud kapi värvisin mööblivärviga. Ühele poole kapist sai sisse pandud väike valgusti, mis läheb põlema kui ust lahti teha nagu päris külmkapis. Kuna lastel oli juba pliit olemas, siis jäi kapi tööpind lagedaks, et saaks panna pinnale väikesed köögimasinad.

Ustele läksid uued nupud, sahtlitel säilitasin vanad käepidemed.

Kelmikas kollane mänguköök

Vana peeglikapp on väga hea toorik, millest lastele vahva mänguköök teha. Kapi võtsin algosadeks, puhastasin, tagaseinale kleepisin tapeedi. Sahtlitel vahetasin nupud ja keskele ehitasin mänguahju ukse liistudest ja rotangvõrgust. Lisasin väikese valgusti, mis süttib kui ahjuust avada. Kapp on värvitud mööblivärviga, pliidiplaadid on vanadest cd-plaatidest. Sahtlitesse on hea peitu panna erinevaid söögiriistu. Lapsel avaneb võimalus harjutada söögitegemist ja lasta fantaasial lennata erinevaid rollimänge mängides.

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.