„Olen suur taaskasutuse / tuunimise fänn ja tegelikult koosneb kogu minu kodu sisustus taaskasutatud asjadest, mingil hetkel see muutuski minu eesmärgiks. Mu majas on 4 tuba ja köök ning uuena ostetud sisustust on ainult vaibad, paar valgustit, üks nurgadiivan ja elektroonika/kodutehnika. Ülejäänud on kõik taaskasutus,“ kirjutab Karin.

„Kasutatud asjadega on see asi, et mulle ei meeldi nad algsest peast. Mõtlen just vana ja võõrast energiat. Tahan kindlasti teha asja enda omaks – pesemine, lihvimine, värvimine jne. Heledad värvid valin seepärast, et see annab helgust ning toob paremini esile mööbli detailid,“ ütleb naine.

„Kraanikausikapp on funk ajastu puhvetkapp, millel eraldasime pealmise osa ning kinnitasime seinale. Alumisele kapile sai peale uus laminaadist tööpind. Alumise osa algne tööpind läks kasutusse aga abilauale, kus hoiustan keedupotte. Abilaud on päris minu enda kokku klopsitud ja koosneb neljast prussist, puhvetkapi algsest pinnast ja uuest laminaatpinnast. Kõik värvitud Champlain värviga.

Köögilaud on tänapäevane männipuidust laud, mis ka värvitud sama värviga. Toolid on nõukaaegsed kontoritoolid, mis lihvitud ning kaetud Amello valge seinavahaga. Katted on minu enda heegeldatud,“ tutvustab ta oma kööki.

Kapp enne

Konkursile esitas ta aga enda lemmiku - 4 uksega kummuti, mille kohta kirjutab: „Kuna esimesena sai kodustatud see funk kraanikausikapp, siis läks päris palju aega, enne kui leidsin sellega kokkusobiva kummuti. Kummut on lihvitud/karestatud, siis värvitud kahe kihi Fusion mineraalvärviga Champlain ja lõpuks mustuse hülgamise eesmärgil kaetud Osmo põrandavahaga. Põrandavahaga seepärast, et see juhtus mul põrandate renoveerimisest järgi jääma ja nii saigi jääk ära katsetatud ja ära kasutatud.

Ise olen oma köögi väljanägemisega väga rahul ja loodan, et ehk saab keegi teinegi inspiratsiooni enda kodu kujundamiseks.“


Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.