„Oli üks kole kapp...“

Nii alustab oma lugu Annika ning jätkab: „ Õnneks nägin selles kapis ka palju ilu. Pärast umbes 3 aastat seismist, võtsin kätte ja andsin talle uue hingamise!“

Sahtlite uus sisukate

„Esialgne plaan oli kapp maksimaalselt naturaalseks jätta, aga lihvimisega tulid välja paljud defektid. Katsetamishoos tegin endale veel tööd juurdegi: osmotasin kapi esialgu suures osas üle, ent see tõi defekte veelgi enam esile. Ei jäänud muud üle kui uuesti lihvida ning uus plaan teha. Vana hea Fusion läks käiku!“ jätkab ta lugu oma teekonnast.

„Lõpuks jäid naturaalseks vaid vahvad jalad. Need püsisid vaid vaevu põhja küljes ning tööõnnetusena tulid ka lahti. See aga andis võimaluse neid korralikult puhastada ning värske liimi ja punnidega uuesti kinnitada. Peale lihvimist andsin jalgadele tammetooni Osmoga värske ilme. Sobivad tammest käepidemed ostsin juurde ja voilaa! Kappide sisud ja sahtlipõhjad aga said rohke PVA liimi ja libisemisekindla materjaliga endale värske ilme,“ on omanik uue kapiga rahul.

Oodates kevadet

Nele kirjutab, et kevade ootuses on ta jõudnud mitu mööblieset restaureerida ja ringi teha. Võistlusele saatis ta neist esimese: „Esimesena sai uue tuuningu üks väsinud ilmega kummut. Kummuti pealsele kleepisin veneaegse puitparketi klotsid. Nagu ikka, pole selleaegne materjal kaugeltki kvaliteetne. Päris palju tuli pragusid täita PVA ja saepuru seguga. Lihvimist oli ka piisavalt. Kapi värvisin Fusion mineraalvärviga, tooniga Chestler. Vahetasin ka kapinupud, lisasin pealse äärde liistu ja töötlesin Osmo vahaga.“

Vana kapi uus must ja modernne välimus

Terje kirjutas oma kapist nii: „Vana pruun kapp oli tugeva lakkpinnaga. Esmalt võtsin kapi tükkideks ning lihvisin. Seejärel kruntisin ja värvisin küljed ning jalad mustaks. Uksed ja sisemised sahtlid said tavalise mööblivärviga värvitud.“

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.