Aina enam on populaarsust kogumas soojustagastusega ventilatsioonisüsteemide kasutamine. See on süsteem, mis tagab ruumides vajaliku õhuvahetuse, olles seejuures energiasäästlik.

Mis on soojustagastusega ventilatsioon?

Soojustagastusega ventilatsioon on süsteem, kus välja minevast õhust võetakse soojus ning kantakse üle sisse tulevale õhule. See aitab hoida kokku küttekuludelt. Sõltuvalt soojustagasti tüübist, võib sellise meetodiga saavutada kuni 80 protsendilise soojustagastuse.

Ruumides toimub pidev õhuvahetus ja õhk on filtreeritud erinevatest lõhnadest ja allergeenidest. Hoones on alati puhas õhk ning lisaks on soojustagastusega ventilatsioon ka keskkonnasõbralik.

Soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi paigaldamine

Kenn-Wood OÜ on erakapitalil põhinev ettevõte, mis pakub ventilatsioonisüsteemide projekteerimist, paigaldust ja hooldust.

Ventilatsioonisüsteemi jaoks on tarvis paigaldada torustik, seade ja õhujaoturid. Igasse hoonesse saab süsteemi paigaldada ning paigaldusega seonduvad detailid selguvad ruumi eripärade ülevaatamisel.

Uute majade puhul on ventilatsiooniga seonduv arvesse võetud juba projekti koostamise etapis. Kui aga on tegemist juba kasutuses oleva hoonega, siis ei ole olukord siiski lootusetu. Alati saab leida lahenduse.

Eramaja ventilatsioon – lahendused, mis sobivad interjööriga

Värske ja kvaliteetne õhk on äärmiselt oluline nii tervise kui ka üldise enesetunde seisukohast. Me veedame väga suure osa ajast kodus ning kahjuks on paljudel inimestel halvast õhuvahetusest tulenevad tervisemured – näiteks peavalud ja allergiad. Kuni 15 protsenti kodudest on sellised, kus esineb allergiaga seotud probleeme. Kvaliteetne ventilatsioonisüsteem aitab aga neid probleeme vältida.

Igale uuele eramule on soovituslik paigaldada soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. See täidab korraga mitut funktsiooni: tagab ruumides värske õhu, vähendab küttearveid ning säästab loodust. Levinumad soojusvaheti tüübid on plaat- ja rootorsoojusvaheti.

Eramaja puhul on väga oluline rääkida ka süsteemi disainist ja kokkusobivusest ruumi välimusega. Leidub lahendusi, mis sobivad ka Teie eramaja interjööriga. Samuti on võimalik luua ventilatsioonisüsteem, kus selle osad jäävad peitu ja ei ole üldse „ silma all“. Näiteks saab soojustagastiga seadme panna eramu pööningule ning kasutada laesiseseid plafoone.

Äripindade soojustagastusega ventilatsioon

Halb õhu vahetus toob kaasa töötajate töövõime olulise vähenemise. Lisaks unisusele, stressile ja peavaludele võivad kaasneda ka keskendumisraskused. Äripindade puhul arvestatakse hoone ja ruumide erinevate iseärastustega.

Selleks, et ruumis oleks hea olla, peab kogu õhk ruumis vahetuma kahe tunni jooksul. Arvude keeles piisab põhiventilatsiooniks õhuvahetusest 2 liitrit/sekundis ruutmeetri kohta. Inimestest erituvate saasteainete eemaldamiseks vajalik õhuhulk on lisaks sellele 10 l/s inimese kohta. Tõhus ventilatsioonisüsteem garanteerib värske õhu, hea enesetunde ja töövõimekuse. Iga ruumi jaoks leidub sobiv lahendus.

Hea ventilatsioonisüsteem loob keskkonna, kus töötajatel on hea olla ning enamus terviseprobleeme ennetatavad.

Ventilatsiooni paigaldus tööstushoonetes

Tööstushoonete ventilatsiooni paigaldus algab planeerimisest. Arvesse võetakse sellised tegurid nagu: kahjulike aurude olemasolu, gaasireostus ja temperatuurirežiim. Kõige sagedamini kasutatakse suurtes ruumides õhu jahutamise või soojendamisega sisse- ja väljatõmbeventilatsiooni. Olemas on erinevaid ventilatsioonisüsteeme, mis erinevad funktsionaalsuse ja maksumuse poolest.

Ventilatsioonisüsteemi saab juhtida mehaaniliselt või elektrooniliselt, kuid võimalikud on ka segatüüpi variandid.

Ventilatsiooni paigaldus lõpeb mõõdistamisega

Mõõdistamine on üks olulisemaid osasid ehitiste rajamisel ja renoveerimisel. See aitab tagada nõuetele vastava sisekliima, säilitada minimaalse mürataseme ja säästab elektriarvetelt.

Kui mõõdistamine pole teostatud professionaalselt, võivad ilmneda järgmised tagajärjed: silmade kuivus, keskendumishäired, peavalu, unisus, ruumide niiskuskahjustused ja sisse ajavad ahjud/kaminad.

Mõtlemapanev on fakt, et ligikaudu 50 protsenti haigustest on põhjustatud halvast õhu kvaliteedist.

Seadistused, mis vastavad teie eelistustele

Soojustagastusega ventilatsiooni puhul on kasutajal võimalik valida erinevate seadistuste vahel, mis sobivad just tema päevakava ja eelistustega. Samuti saab määrata seadistusi, mis on seotud kindlate nädalapäevade või kellaaegadega. Nii on ruumi õhk ja temperatuur alati just see, mida soovite ja just sel ajal kui seda vajate.

Erinevate ventilatsiooniagregaatidega saate tutvuda e-poes.

Ventilatsiooni puhul ei tohiks lähtuda ainult hinnast

Enamasti kasutatakse soojustagastuse puhul rootorsoojustagastit, plaatsoojustagastit või vahesoojuskandja-soojustagastit. See, millist varianti tuleks kasutada, oleneb ruumi suurusest, hoone eripäradest ja muudest teguritest, mis võivad paigaldust mõjutada.

Ventilatsiooni puhul tuleks aga kindlasti mõelda pikemas perspektiivis ning mitte lähtuda ainult hinnast. Iga projekt on ainulaadne ja hinda mõjutavad mitmed tegurid. Kõige tähtsam on aga küsida endalt, kui kvaliteetset ja vastupidavat lahendust soovitakse.

Kenn-Wood OÜ spetsialistid aitavad teid parima valiku tegemisel ja vastavad meeleldi kõikidele ventilatsioonisüsteemiga seonduvatele küsimustele. Lisainfot paigalduse ja hoolduse kohta leiate nende kodulehelt.

Jaga
Kommentaarid