Riiulid on suurepärane koht, kus köögis asju hoida. Lisaks on tegu imelise võimalusega luua efektne fookuspunkt. Võib olla just sellepärast on neid taas kööki kujundades kasutama hakatud. Elegantsete ja kaunite riiulite kujundamine ei ole kindlasti tuumateadus. Varudes endale mõistlikult aega katsetamiseks, on igaüks võimeline looma kaunilt kureeritud riiuli.

Kasuta raamaturiiuleid

Köögis kulub alati lisaruum ära. Riiulid on suurepärane koht, kus samaaegselt hoida ja ka näidata oma lemmiknõusid või keraamikat, kauneid tasse või vaase - ühesõnaga kogu ilu, mida soovid igapäevaselt nautida. Las kapiruum jääb teistele esemetele.

Lihtsaim viis riiulipinna lisamiseks on kasutada raamaturiiuleid. Tegu on ju iseseisva mööbliesemega, mida saad liigutada täpselt sinna, kuhu hing ihkab. Raamaturiiulid või spetsiaalselt lauanõude kapid toovad interjööri ajatu ilme ning lisavad samas ka iseloomu.

Sügavust lisab, kui valid kapi tagaseina värvi erineva riiulite enda värvist või lisad sinna hoopis efektse tapeedi. Erinev värv või tekstuur annab nõudele võimaluse paremini esile kerkida.

Vähem on rohkem

Riiuleid kujundades ära anna järgi kiusatusele kasutada liiga palju esemeid ja nii üle stiliseerida. Rafineeritus on parem. On õhuke piir elegantse kompositsiooni ja ülekuhjatud pinna vahel. Proovi leida nõud, mis on sulle kõige olulisemad ning keskendu neile. Kui nendest puudu jääb, proovi leida lisaesemed, mis aitavad kauni terviku moodustamisel. Eesmärgiks ei ole tuua maksimaalselt asju kapist välja, vaid kureerida ilmekas riiul. Head muljet aitab luua erinevate tekstuuride, materjalide ja vormide kasutamine ning kolme reegli kasutamine.

Mängi tekstuuridega

Ajatut muljet aitab luua viimistluste, mööbli ja värvide segamine kunsti ja looduse elementidega. Näiteks sobivad kööki ideaalselt aromaatsed maitseainetaimed. Nii riiul taustana kui eksponeeritud esemed loovad huvitava segu tekstuuridest ja toonidest. Kui soovid rahulikku tulemust, hoia taust ja esemed pigem ühes värviperekonnas; kui tahad mängulisust, eksperimenteeri julgelt värvide ja suurustega.

Riiulite kujundamise muudab eriti lõbusaks võimalus neid kergelt ümber sättida. See on suurepärane pind uute trendidega eksperimenteerimiseks, et teada saada, kas konkreetne suund sind kõnetab ning sinu kodus endale tulevikus koha leiab. Katseta julgelt! Just nii võid saavutada ootamatuid ja ägedaid kompositsioone.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid