Metro Capitali tegevjuhi Ain Kivisaare sõnul valmib kavandatav terviklik elamukvartal eeldatavasti kümnekonna aasta jooksul. „Sel nädalal Tallinna linnavalitsuse heakskiidu saanud planeering näeb ette seitsmele hektarile kaasaegse arhitektuuriga suurepäraste linna- ja merevaadetega jätkusuutliku naabruskonna rajamist, kus lisaks korterelamutele asub lasteaed, kvartalisisene allee ja puhkealad.“

Sel aastal siiski ehitusega veel ei alustata, kuna projekteerimine ning projekti kooskõlastamine võtavad oma aja. Küll aga viis arendaja juba möödunud aastal läbi rahvusvahelise arhitektuurikonkursi, kus võitjat aitasid välja selgitada nii linnavalitsuse kui ka kohaliku arhitektuurikogukonna esindajad. „Kuna konkursi võitjaga lõpliku kokkuleppe sõlmimine alles käib, siis täna on seda veidi vara veel välja hõigata. Kui aga kõik läheb plaanipäraselt, hakkab uus elamukvartal olema kaasaegse parima skandinaavia arhitektuuri nägu,“ avab Kivisaar veidi saladuseloori. Peamiselt on elumajadesse planeeritud suuremad peredele sobivad kolme- kuni viietoalised korterid.

Hetkel on Metro Capitali detailplaneering Pirita tee 28 kinnistule edastatud Tallinna linnavalitsuse poolt kehtestamiseks linnavolikogule.