„Kõikide maakondade statistika näitab, et enim pakkus inimestele huvi eramajade müügikuulutused, kuid tehinguid tehti mullu kõige rohkem ikkagi korteritega,“ tõdes Kinnisvara24 tegevjuht Urmas Uibomäe. Tema sõnul soovib eestlane endale privaatset eluaset, kuid paraku seavad inimeste võimalused kodu valikule piirid.

Kõige suuremat huvi tunti eelmisel aastal Viimsis Pringi külas asuva 1,7 miljonit eurot maksnud funktsionaalse arhitektuuri ja välibasseiniga villa vastu. Sellega konkureeris populaarsuselt üle nelja korra odavam maja Pirita rannarajoonis.

Maja Pirita rannarajoonis, mis esikohale tugevat konkurentsi pakkus

Kinnisvara24 portaalis pälvis teistest kuulutustest rohkem huvi ka 4-toaline avar valgusküllane maakodu stiilis korter Kaerepere alevikus Rapla maakonnas. See elamine pälvis ka „Meie kodu 2018“ ilusaima kodu valimisel II koha.

Uibomäe sõnul on inimesed hakanud üha rohkem vaatama kinnisvara väljaspool Harjumaad, sest seal on hinnad kordades odavamad. Näiteks võrreldes Viimsi ja Pirita majadega, oli Kaerepere korteri ruutmeetri hind kolm korda madalam. Tegemist oli ka väga atraktiivse pakkumisega.

Palju huvi pakkunud kodu Kaereperes

Läinud aastal mõjutas kinnisvaraturgu nii energiakriis kui Ukraina sõda. Aasta alguses langes müügis olevate kinnisvaraobjektide arv esimest korda üle kümne aasta. Pärast seda turg taastus ning iga kuuga pakkumiste arv kasvas, mis väljendus müügikuulutuste arvu kasvus portaali statistikas. Uibomäe kinnitusel on enim kuulutajatena lisandunud eraisikutest kinnisvaraomanikke ning objektidest majaosade ja korterite kuulutusi.

Uibomäe sõnul hakkas juba sügisest inimeste ostuhuvi pärssima suur inflatsioon ja euribori kasv. „Inimesed on muutunud kodu ostes ettevaatlikuks ja jälgivad, kas kinnisvaraturul võivad hinnad veelgi langeda ning milliseks kujuneb euribor,“ tõdes Uibomäe.

Vaata, missuguste pakkumiste vastu tunti sinu maakonnas kõige rohkem huvi!

Harju maakond

Hiiu maakond

Ida-Viru maakond

Järva maakond

Jõgeva maakond

Lääne maakond

Lääne-Viru maakond

Pärnu maakond

Põlva maakond

Rapla maakond

Saare maakond

Tartu maakond

Valga maakond

Viljandi maakond

Võru maakond