Korgipuud, mida tavaliselt leidub Vahemere maades, kasvavad aeglaselt ja võivad elada kuni 250 aastat. Esialgu peab puu küpsema umbes 25 aastat, et tema rakuline struktuur saaks küpseks. Alles siis on puul tekkinud korgile iseloomulikud termilised ja akustilised omadused. Iga järgmise 9–12 aasta järel saab puult uuesti korki. Korgi kogumine ei ole automatiseeritud ja toimub täielikult käsitsi.

Korgi suurim keskkonnamõju tuleneb tema transpordist, kuna suurimad korgitamme metsad on Portugalis. Portugal on vaieldamatu korgitamme kodu ja seal toodetud korgi hulk on pool maailma toodangust.

Korgi kasutamise võimalusi on mitmeid. Seda kasutatakse põrandal, seintel, laes, põranda alusmaterjalina, isolatsiooni- ja fassaadimaterjalina ning koduaksessuaaride disainimisel. Korgi looduslikult antimikroobsed omadused võitlevad hallituse vastu ja selle antistaatiline pind raskendab tolmu ja toksiinide imendumist, mistõttu on materjal ideaalne allergikutele. Lisaks aitab ta kaasa puhtama õhuruumi loomisele.

Isoleerivad ja tulekindlad omadused ning kõrge vastupidavus kulumisele teevad korgist materjali, mis peab järjestikusele kasutamisele vastu kuni 50 aastat. Korki kasutatakse selle survetugevuse, akustiliste ja termiliste omaduste tõttu laialdaselt paljude teiste materjalide aluspinnana.

Korgist tooteid iseloomustab kergus, madal tihedus, elastsus ja niiskuskindlus, mistõttu sobib ta hästi vannituppa, kööki ja pesuruumidesse.

Põrandakattena kasutatakse korki kas plaatidena või parketina. Korgist põrand tundub jalgadele pehme ja soe. Selle pehme pind avaldab väiksemat survet põlveprobleemidega inimestele.

Mööblidisainerid kasutavad korkplaati, kuna see on ökonoomne, mittetoksiline ja vastupidav materjal. Loodusliku tekstuuriga ja sooja tooniga korgist luuakse taburette, diivaneid, toole, pinke ja lauaplaate. Korkplaadi paindlikkus võimaldab teda kasutada ka valgustite valmistamisel.