Küsi alati üle

Kinnisvaraportaalides on võimalik lemmikloomasõbralikud pakkumised ühe nupuvajutusega välja filtreerida. Kinnisvara24 turundusjuht Martin Matsberg soovitab silmajäänud üürikodu pakkujaga aga ühendust võtta ka juhul, kui vastavat filtrit kuulutuses eraldi välja toodud ei ole. „Omanik võib olla nõus tegema erandi või on unustanud vastava filtri lisada, seega tasub alati sõbralikult üle küsida,“ sõnas ta ja lisas, et infot tasub uurida ka otse korteriühistutest ja arendajatelt. Paljud uusarendused ja üürileandjad on oma kodulehel lemmikloomasõbralikkuse eraldi välja toonud.

Arvesta suuremate kuludega

Lemmiklooma lubamine tähendab üürileandja jaoks automaatselt lisakulusid, millega tasub ka korteri otsijal arvestada. „Lemmiklooma lubavad korteriomanikud võivad nõuda igakuist lemmikloomatasu või tagatisraha, millega soovitakse kaitsta oma kinnisvara kahjude eest, mida lemmikloom võib üüripinnal tekitada. Lisatasu või tagatisraha kasutatakse ka koristuskulude katteks, mis lemmiklooma lubamisega paratamatult kaasnevad,“ selgitas Matsberg.

Koosta lemmikule CV

Sarnaselt inimese CV-le, kus on välja toodud hariduskäik ja parimad omadused, annab lemmiklooma CV üürileandjale teie lemmikust parema ülevaate. Lemmiklooma CV-sse saab lisada info koera koolituste, omaduste ja näitusetulemuste kohta, aga ka treeneri, arsti või eelmise üürileandja soovitused. Muidugi võib lisada ka pildi, lemmiktegevused ja palju muud.

Lemmiklooma CV aitab näidata, et olete vastutustundlik koeraomanik. Põhjalik ülevaade lemmikloomast annab üürileandjale kindlustunde, et teie lemmikloom peab ennast viisakalt üleval.

Tutvusta üürileandjale oma lemmikut

Eelarvamused või eelnevad halvad kogemused on muutnud üürileandjad ettevaatlikuks. „Lemmikloomadega seostatakse käitumist, mis mõjutab kinnisvara väärtust negatiivselt nagu häda tuppa tegemine või mööbli kraapimine,“ selgitas Matsberg. „Iga loom on aga erinev ja konkreetse loomaga tutvuse tegemine võib anda üürileandjale meelerahu, et tegemist on hästi käituva loomaga.“

Varu piisavalt aega

Sobiva eluaseme leidmine ei pruugi alati sujuvalt kulgeda. Viimasele minutile jäädes võite sattuda olukorda, kus lemmikloomasõbralikku üürileandjat on pea võimatu leida ning olude sunnil on vaja lemmikule hoopis ajutine hoiukodu leida. Selle vältimiseks soovitab Matsberg üürikorteri otsimise protsessiga alustada varakult ja leida kindlasti endale ka varuplaanid.

Allikas: kinnisvara24.ee